شروع شمارش معکوس تا انتخابات؛پیشتازی بایدن از ترامپ، شرایط ایالت های کلیدی به نفع کدام کاندید است؟، نمودارها را ببینید

به گزارش تور تایلند، کمتر از دو روز به موعد انتخابات آمریکا مانده است و مبارزه دو کاندید در ایالت های کلیدی همچنان در جریان است.گفته می گردد که نامزد دموکرات همچنان گوی سبقت را از نامزد جمهوریخواهان در دست دارد.

شروع شمارش معکوس تا انتخابات؛پیشتازی بایدن از ترامپ، شرایط ایالت های کلیدی به نفع کدام کاندید است؟، نمودارها را ببینید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، توئیت پرس گزارش داد: در تازه ترین نظرسنجی ها بایدن دموکرات جلوتر از ترامپ جمهوری خواه در ایالت پنسیلوانیا است.

جوبایدن 4.1 درصد جلوتر از ترامپ در ایالت حیاتی پنسیلوانیا است.بایدن 49.5 درصد و ترامپ 45.4 درصد آرای نظرسنجی ها را در اختیار دارند.

این در حالی است که ترامپ در تمام نظرسنجی های یک هفته اخیر در آمریکا عقب تر از جوبایدن بوده است.

پس فردا مردم آمریکا رئیس جمهور خود را در انتخابات عمومی معین خواهند کرد،هرچند تا به امروز 82 میلیون رای دهنده، به وسیله پست، آرای خود را به صندوق ها ریخته و قرار است رای آنها بلافاصله پس از سوم نوامبر رسما شمارش و اعلام گردد.تا اینجای کار دموکراتها برنده انتخابات هستند.

همچنین تازه ترین نظرسنجی درباره کرسی سنا نشان می دهد که شانس بیشتر دموکراتها برای کسب 35 کرسی برآورد شده است.

دو روز دیگر همراه با انتخابات ریاست جمهوری مردم به صاحبان آینده 35 کرسی سنا نیز رای می دهند که بر اساس نظرسنجی ها هرچند 50-50 مساوی هستند، اما شانس دموکراتها برای تصاحب کرسی بیشتر است.

لازم به ذکر است اکثریت سنا در حال حاضر در دست جمهوری خواستار است.

در روزها و ساعت های پایانی کمپین های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، بنابر تازه ترین نظرسنجی سی ان ان، جو بایدن نامزد دموکرات ها در فرایندی یکنواخت همچنان از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در چند ایالت کلیدی جلو است.

نتایج تازه ترین نظرسنجی سی ان ان که روز شنبه منتشر شده نشان می دهد که رای دهندگان احتمالی در ایالت های محل نبرد در آمریکا پیشتازی بایدن را با اختلاف زیاد در ایالت میشگان نشان می دهد و در این ایالت، 53 درصد رای دهندگان احتمالی از بایدن و 41 درصد از ترامپ حمایت می نمایند.

در ویسکانسین، نتایج در راستای نظرسنجی های عمومی اجرا شده در چند وقت اخیر است. 52 درصد از رای دهندگان از بایدن و 44 درصد از ترامپ حمایت می نمایند.

در آریزونا، بایدن با اختلاف 50 به 46 از ترامپ جلوتر است که در راستای نتایج بدست آمده در نظرسنجی های چند وقت گذشته است اما نتایج با حاشیه خطای 4.1 درصد است.

در کارولینای شمالی بایدن با کسب 51 درصد آرا به نسبت ترامپ با 45 درصد آرا جلوتر است.

نظرسنجی های اخیر در این ایالت نشان می دهد که رقابت در این ایالت تنگاتنگ است اما نظرسنجی ان بی سی نیوز و شرکت ماریست که روز آدینه منتشر شد حکایت از پیشتازی 6 واحدی معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا نسبت به ترامپ دارد.

ترامپ در سال 2016 میلادی در همه این چهار ایالت کلیدی پیروز شده بود و نتایج هر یک از این ایالت ها می توانند نقش مهمی در معین برنده انتخابات روز سه شنبه باشد. ترامپ و بایدن در هفته گذشته از این ایالت های غرب میانه ملاقات کردند.

نظرسنجی سی ان ان تلفنی و توسط شرکت اس اس ار اس و در بازه زمانی 30-23 اکتبر (9-2 آبان) با جامعه نمونه بیش از هزار نفر در هر یک از این ایالت ها اجرا شده است.

در آیووا؛ ترامپ پیشتاز است

تارنمای پولیتیکو گزارش داد نتایج نظرسنجی منتشر شده در روز شنبه روزنامه دی مون رجستر چاپ ایووا نشان می دهد ترامپ و سناتور جمهوریخواه جونی ارنست در رقابت های این ایالت کلیدی از رقبای دموکرات خود جلوتر هستند.

به گزارش ایرنا، در آیووا ترامپ با اختلاف 7 نقطه ای از بایدن جلوتر است و بدین ترتیب 48 درصد از رای دهندگان در آیووا از ترامپ و 41 درصد از بایدن حمایت می نمایند.

این نظرسنجی در بازه زمانی 29-26 اکتبر (8-5 آبان) با ضریب خطای مثبت و منفی 3.4 درصد از بین 814 نفر از رای دهندگان احتمالی در ایالت آیووا اجرا شده است.

پولیتیکو نوشت: نظرسنجی که نتایج آن روز شنبه منتشر شده است نظرسنجی های اخیر درباره ایالت ایووا را نقض می نماید؛ نتایجی که نشان می دادند بایدن و ترامپ در رقابت تنگاتنگی در این ایالت بسر می برند. نظرسنجی هفته گذشته دانشگاه مانموث نشان داد در ایووا 48 درصد رای دهندگان ثبت نام شده از ترامپ و 47 درصد از بایدن حمایت می نمایند.

بر اساس این نظرسنجی حمایت از ترامپ در آیووا در بین رای دهندگان مستقل افزایش یافته در حالی که بایدن میدان را بین رای دهندگان زن از دست داده است.

در حالی که در نظرسنجی سپتامبر بایدن با اختلاف 53 در مقابل 38 درصد در بین رای دهندگان مستقل جلو بود ترامپ اکنون حمایت این گروه از رای دهندگان را کسب نموده و 49 درصد از این رای دهندگان به ترامپ و 35 درصد به بایدن رای می دهند.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای معین رئیس جمهوری و معاون او روز سه شنبه سوم نوامبر (13 آبان) برگزار می گردد. ترامپ پیشاپیش مدعی تقلب در انتخابات و ربوده شدن آرای خود است و مواضع و رفتارهای او نشان می دهد در صورت شکست ممکن است مقاومت نموده و نتایج را با شکایت در دیوان عالی به چالش بکشد. از طرف دیگر بعضی گمان زنی ها از احتمال بروز خشونت در روز انتخابات در آمریکا حکایت دارند. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: نگرانی مردم آمریکا از احتمال بروز خشونت خرید سلاح در این کشور را افزایش یافته است.

در حالی که بعضی، فرایند انتخابات در آمریکا را با توجه به ارای الکترال و نقش معین نماینده آنها در معین رئیس جمهوری که آرای مردمی را کسب نموده است غیردموکراتیک می دانند این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بستر تازه ای را برای تحولات جدید در آمریکا ایجاد نموده است.

310 310

.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1333

به "شروع شمارش معکوس تا انتخابات؛پیشتازی بایدن از ترامپ، شرایط ایالت های کلیدی به نفع کدام کاندید است؟، نمودارها را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع شمارش معکوس تا انتخابات؛پیشتازی بایدن از ترامپ، شرایط ایالت های کلیدی به نفع کدام کاندید است؟، نمودارها را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید