آیا در دوران کرونا صادرات افزایش می یابد؟

به گزارش تور تایلند، عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات غیرنفتی در دوران کرونا رشد خواهد داشت؟ به خبرنگاران گفت: مساله کرونا را در مورد مسائل مالی همچون صادرات کالا به سایر کشورها خیلی جدی نمی گیرم. البته ویروس کرونا در کاهش میزان صادرات تاثیرگذار بوده است. معتقدیم که علت کاهش صادرات غیرنفتی به شرایط کلان مالی و مدیریت بازمی شود. زمانی که رشد مالی منفی باشد قاعدتا فرایند صادراتی ما نیز منفی خواهد شد.

آیا در دوران کرونا صادرات افزایش می یابد؟

سید رضی آقامیری اضافه نمود: تحریم های خارجی خود یک عامل مهمی برای کاهش میزان صادرات غیرنفتی است. همچنین تحریم های داخلی که از سوی دولتمردان وضع می گردد نیز عامل دیگری است که افت میزان صادرات را تقویت می نماید. متاسفانه دولتمردان بدون مطالعه قوانینی را برای فعالان مالی وضع می نمایند که نمونه آن را می توان به رفتار اخیر بانک مرکزی در مورد عدم تخصیص ارز به فعالان مالی اشاره نمود. محدودیت های دریافت ارز وسیع تر می گردد و با این فرایند صادرنمایندگان بیشتر به فکر این هستند که بخش صادراتی را رها نمایند.

او اظهار کرد: با شرایط فعلی صادرنمایندگان دیگر قادر به فعالیت نیستند. معتقدیم تا زمانی که مساله تحریم ها حل نگردد شرایط اقتصاد هم حل نخواهد شد. در دوران کرونا صادرات غیرنفتی هم گرفتار تحریم است. زمانی که ورود صادرنمایندگان به کشورهای دیگر محدود است قطعا شرایط صادرات غیرنفتی هم افت خواهد نمود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1106

به "آیا در دوران کرونا صادرات افزایش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا در دوران کرونا صادرات افزایش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید