احتمال مرگ بعضی از قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا

به گزارش تور تایلند، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا احتمال مرگ بعضی از قربانیان آنفلوآنزا به علت کووید-19 را تایید کرد.

احتمال مرگ بعضی از قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند، گزارش تلویزیون آساهی ژاپن (یی اکس) در روز 2 اسفند، 21 فوریه مبنی بر این که محتمل است بعضی از 14 هزار قربانی آنفلوآنزای آمریکا به علت کووید-19 جانباخته باشند، سبب بحث های داغ شد. مرکز کنترل بیماری های آمریکا در روز 22 فوریه (3 اسفند) در واکنش به این موضوع بیان کرد مدرکی برای پشتیبانی از این حدس تلویزیون آساهی ژاپن ندارد.

اما چهارشنبه 11 مارس (21 اسفند)، رابرت ردفیلد مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا تایید کرد که محتمل است در این کشور بعضی از قربانیان آنفلوآنزا در حقیقت به علت کووید-19 جان باخته باشند.

چهارشنبه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به شیوع کووید-19 جلسه ای ویژه تشکیل داد و به جز ردفیلد، آنتونی فائوسی مدیر بیمارهای واگیردار پژوهشکده بهداشت ملی آمریکا و دیگر مقامات در امور بهداشت این کشور در این جلسه شرکت کردند.

در این جلسه، هارلیِ رودا بر مساله کمبود کیت های تشخیص کووید-19 در آمریکا تاکید نمود.

پس از رجوع به پایگاه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا متوجه می شوند که شیوع آنفلوآنزای فصلی سال 2019 -2020 در آمریکا از روز 29 سپتامبر سال 2019 میلادی شروع شده است. بر اساس پیش بینی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا، تا کنون دستکم 24 میلیون مورد ابتلا به آنفلوآنزا در آمریکا تایید شده و 350 هزار بیمار برای درمان در بیمارستان بستری شده و 20 هزار نفر نیز بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست دادند.

طبق اطلاعات منتشر شده در پایگاه اینترنتی این مرکز، در میان بیماران آنفلوآنزای فصل جاری، نوع ویروس آنفلوآنزای بعضی از بیماران تشخیص داده نشده است. قابل توجه است که در روز 3 مارس، 3 مورد مرگ در مرکز بهداشت و درمان کرکلند واشنگتن اعلام شده است اما 2 نفر از آنان در حقیقت در روز 26 فوریه جانباخته اند که در آن موقع ارتباطی با کووید-19 نداشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 884

به "احتمال مرگ بعضی از قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال مرگ بعضی از قربانیان آنفلوآنزا در آمریکا بر اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید