اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره افزایش تعرفه اینترنت اپراتور های ارتباطی

به گزارش تور تایلند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیرو افزایش تعرفه در بخشی از بسته های اینترنت و دغدغه مردم نسبت به شیوه اعمال مقررات و رعایت حقوق مصرف کنندگان اطلاعیه صادر کرد.

اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره افزایش تعرفه اینترنت اپراتور های ارتباطی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: پیرو افزایش تعرفه در بخشی از بسته های اینترنت تعدادی از اپراتور های ارتباطی و دغدغه مردم و کاربران نسبت به شیوه اعمال مقررات و رعایت حقوق مصرف نمایندگان محترم، به آگاهی می رساند:

1. کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه مصوبه جدیدی در خصوص تعرفه اینترنت نداشته است و آخرین تعرفه مصوب اینترنت همراه مربوط به سال 95 و برای دسترسی ثابت مربوط به سال 96 است که طی آن ها سقف و کف قیمت مشخص شده است تا اپراتور های بخش خصوصی نسبت به مشخص قیمت خدمات و بسته های اینترنتی در محدوده سقف و کف اقدام نمایند.

2. مورد اخیر افزایش قیمت اینترنت ثابت در بعضی اپراتور ها در دست آنالیز است تا چنانچه در خارج از چارچوب قانونی (مصوبات سال های 95 و 96) باشد، سریعا نسبت به اصلاح آن اقدام گردد و جریمه قانونی برای متخلفان اعمال گردد.

3. از آنجا که فراهم کردن تمهیدات لازم برای خدمات باکیفیت و پایدار به وسیله اپراتور ها از مسئولیت های اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، لازم میدانیم توجه کاربران به این نکته را نیز جلب کنیم که بر اساس مقررات مصوب سال های گذشته اپراتور ها در محدوده مشخصی مجاز به تعریف بسته های خدماتی بودند که به علت شرایط رقابتی بعضا در سطح بسیار پایینتری اقدام به تعرفه گذاری میکردند و اکنون با افزایش چندبرابری هزینه ها، ادامه سرمایه گذاری و پاسخ به مصرف روزافزون مشترکین با چالش جدی روبرو شده است. قطعاً ادامه این فرایند، دسترسی مردم عزیزمان به خدمات با کیفیت و پایدار را دچار مشکل خواهد نمود.

4. در عین حال، لازم است اپراتور های ارتباطی با رعایت شرایط اقشار مختلف جامعه و حتی الامکان تامین بخشی از منابع اقتصادی موردنیاز خود از طرق دیگر و با هماهنگی با این سازمان، افزایش حداقلی قیمت ها را مبتنی بر چارچوب مصوبات مدنظر قراردهند و بخش عمده عایدی حاصله هم حتما صرف توسعه شبکه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2095

به "اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره افزایش تعرفه اینترنت اپراتور های ارتباطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه وزارت ارتباطات درباره افزایش تعرفه اینترنت اپراتور های ارتباطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید