افزایش بستری های کرونا در 4 استان، توسعه شرایط قرمز در نوار جنوبی کشور

به گزارش تور تایلند، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه متأسفانه آمار هفته گذشته در تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می دهد، گفت: شرایط قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال توسعه است و استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت روبرو هستند.

افزایش بستری های کرونا در 4 استان، توسعه شرایط قرمز در نوار جنوبی کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، درباره شرایط بیماری کووید 19 در کشور، گفت: در هفته چهارم خرداد ماه شاهد کاهش 2.2 درصدی در موارد بستری مثبت و کاهش 8.6 درصدی در تعداد فوت شدگان بیماری نسبت به هفته ماقبل در کشور بوده ایم.

وی افزود: علی رغم مشاهده فرایند کاهشی در موارد بستری و فوتی در هفته گذشته، متأسفانه آمار تعداد بیماران سرپایی مثبت افزایش 19 درصدی را نشان می دهد.

لاری ادامه داد: شرایط قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور همچنان در حال توسعه است و استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت روبرو هستند.

وی تاکید کرد: توقف فرایند کاهشی بستری بیماران در برخی استان ها و ایجاد فرایند صعودی بستری شدگان مثبت در برخی دیگر از استان های کشور، زنگ خطر جدی برای مدیریت اپیدمی در کشور است.

لاری گفت: اندازه رعایت پروتکل های بهداشتی در کشورمان همچنان 70 درصد گزارش شده است که با حد مطلوب دارای فاصله زیادی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1764

به "افزایش بستری های کرونا در 4 استان، توسعه شرایط قرمز در نوار جنوبی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بستری های کرونا در 4 استان، توسعه شرایط قرمز در نوار جنوبی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید