افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس

به گزارش تور تایلند، مدیر اورژانس فارس از افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان خبر داد و بر لزوم رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل استاندارد هشدار داد.

افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس

به گزارش خبرنگاران از شیراز، محمدجواد مرادیان، اقدامات، عملکرد و فعالیت های اورژانس 115 استان فارس را طی هشت ماهه امسال اعلام و با اشاره به انجام 163 هزار و 981 مأموریت شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت ها و بیماری ها در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: 33 هزار و 483 مأموریت از این تعداد مربوط به حوادث تصادفی بوده است.

او اضافه کرد: ماموریت های مربوط به حوادث در حوزه ترافیکی امسال با 33 هزار و 483 مورد نسبت به سال 99 با 29 هزار و 652 مورد بوده است 13 درصد افزایش داشته است.

رئیس اورژانس استان فارس گفت: از مجموع ماموریت های تصادفی در این مدت 19 هزار و 311 مورد شهری و 14 هزار و 172 مورد جاده ای بود.

این مسئول تعداد مصدومان حوادث ترافیکی را 37 هزار و 576 نفر گفت و گفت: این آمار نسبت به پارسال که 33 هزار و 666 نفر بوده است رشد 12 درصدی داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس به تشریح تعداد مصدومان تصادفی پرداخت و اضافه کرد: در این بازه زمانی تعداد 17 هزار و 462 نفر در تصادفات جاده ای و 20 هزار و 114 نفر در تصادفات شهری دچار آسیب شدند.

مرادیان شرح داد: 424 نفر از مصدومان ترافیکی امسال بر اثر شدت حادثه پیش از رسیدن نیرو های اورژانس جان خود را از دست دادند که نسبت به سال 99 که 340 نفر بودند افزایش 25 درصدی را نشان می دهد.

رئیس اورژانس فارس درباره تعداد تماس ها با اورژانس و مزاحمت های تلفنی اظهار کرد: در این بازه زمانی یاد شده 883 هزار و 15 مورد تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس 115 استان فارس برقرار شده است که 84 هزار و 971 مورد آن تماس های تلفنی مزاحم بود.

مرادیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتقال هوایی بیماران بهترین و کوتاه ترین راه نجات برای مواردی است که فاصله بین محل حادثه تا مراکز درمانی زیاد است، گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 88 پرواز امدادی و انتقال 89 مصدوم و بیمار از طریق اورژانس هوایی فارس اجرا شده است که رشد 14 درصدی نسبت به سال 99 را نشان می دهد.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی فارس با ذکر اینکه در مدت زمات یاد شده 152 مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن در استان به مرکز پیام 115 گزارش شده است، گفت: از این تعداد 6 مورد به دلیل گازگرفتگی در استان جان باختند، 68 نفر به صورت سرپایی در محا درمان و 78 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

او از افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان خبر داد و هشدار داد که با توجه به استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی در فصل پاییز و زمستان لزوم رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل استاندارد در راستای جلوگیری از مسمویت با گاز مونوکسید کربن بسیار ضروری است.

رئیس اورژانس فارس در ادامه از ضد عفونی آمبولانس پس از ماموریت های مشکوک به کرونا خبر داد و گفت: امدادگران اورژانس 115 شیفت های 24 ساعته دارند و سر صحنه حوادث حاضر می شوند و با خطرات زیادی از جمله بیماری روبرو هستند و لذا امیدواریم شاهد افزایش حقوق این تلاشگران باشیم.

مرادیان همچنین با اشاره به اینکه در فصل زمستان تمامی نیرو های اورژانس در پایگاه ها و مراکز اورژانس به صورت آماده باش هستند، شرح داد: در حال حاضر 220 پایگاه زمینی، پنج پایگاه هوایی، دو پایگاه موتوری و دو پایگاه اتوبوس آمبولانس در استان فعال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1959

به "افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 20 درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید