افغانستان بیشترین کارمندان رسانه ای مبتلا به کرونا در دنیا را دارد

به گزارش تور تایلند، سازمان گزارشگران بدون مرز اعلام نمود که در افغانستان دستکم 70 خبرنگار و کارمند رسانه ای به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

افغانستان بیشترین کارمندان رسانه ای مبتلا به کرونا در دنیا را دارد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه ای بیان کرد که دستکم 70 خبرنگار و کارمند رسانه ای به ویروس کرونا مبتلا شده اند و این کشور بیشترین مبتلایان کارکنان رسانه ای را در دنیا دارد.

بیانیه می افزاید که تنها در کابل 50 خبرنگار و کارمند رسانه ای به کرونا مبتلا شده اند و در روزهای اخیر نیز یک خبرنگار در ولایت ننگرهار و یک کارمند رسانه ای نیز در ولایت کابل جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند.

این در حالی است که زنگ خطر فاجعه انسانی کرونا در افغانستان از هفته های پیش به صدا در آمده است اما به دلیل ظرفیت پایین و تجهیزات محدود، نتیجه 90 درصد از تست های اجرا شده ابتلا به کرونا تعیین نیست.

وزارت بهداشت افغانستان روزانه حدود 20 هزار تست کرونا انجام می دهد اما تنها قادر به آنالیز 1300 تا 1500 نمونه آن است و نمونه های آنالیز نشده در فریزر نگهداری شده و به ترتیب آنالیز می شوند که تست های محدود و زمان بر بودن اعلام نتایج آن ممکن است دلیل آمار رسمی پایین ابتلا به این ویروس باشد.

افغانستان زیرساخت های بهداشتی بسیار پایینی دارد و براساس یک گزارش دولتی که در سال 2019 میلادی انجام شد این کشور تنها 172 بیمارستان دارد و به ازای هر 10 هزار نفر نیز 4 پزشک وجود دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1089

به "افغانستان بیشترین کارمندان رسانه ای مبتلا به کرونا در دنیا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان بیشترین کارمندان رسانه ای مبتلا به کرونا در دنیا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید