انصراف رسانه های کره شمالی از انتشار بیانیه تند خواهر اون

به گزارش تور تایلند، ایسنا نوشت: روزنامه اصلی کره شمالی با نام رودونگ سینمون و دیگر رسانه های این کشور که مخاطبان داخلی را هدف می گیرند، بیانیه خواهر کیم جونگ اون که به کره جنوبی نسبت به ایجاد بن بست در روابط بین دو کره هشدار داده بود، پوشش ندادند.

انصراف رسانه های کره شمالی از انتشار بیانیه تند خواهر اون

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، روز چهارشنبه کیم یو-جونگ، خواهر رهبر کره شمالی با انتشار بیانیه ای از صحبت های مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی که آزمایشات تسلیحاتی پیونگ یانگ را تحریک آمیز خوانده و نسبت به ایجاد بن بست کلی در روابط بین کره هشدار داده بود، انتقاد کرد.

روزنامه رودونگ سینمون و شبکه دولتی پخش مرکزی کره امروز پنج شنبه فعلا بیانیه خواهر اون را پوشش نداده اند.

این بیانیه اندکی پس از آن منتشر کرد که رئیس جمهوری کره جنوبی بر شلیک یک موشک بالستیک از روی یک زیردریایی بومی نظارت کرد و گفت که این آزمایش موفقیت آمیز نشان داده است که کشورش بازدارندگی کافی برای برخورد با تحریکات کره شمالی در هر زمانی را دارد.

خواهر کیم جونگ اون، رئیس جمهوری کره جنوبی را فردی بسیار نادان برای تصدی این سمت دانست و هشدار داد که روابط دو کره در صورتی به بن بست کامل می رسد که مون جائه-این از عمل خطا و آسیب رساندن به شریک گفت وگو حمایت کند.

با این حال کیم یو-جونگ تاکید نمود که بن بست در روابط بین دو کره چیزی نیست که مورد تمایل کره شمالی باشد. او پیشتر هم از رزمایش های سئول و واشنگتن انتقاد نموده بود که رسانه های کره شمالی از جمله روزنامه رودونگ سینمون و تلویزیون مرکزی کره که تحت کنترل دولت است، خبر آن را پوشش دادند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1831

به "انصراف رسانه های کره شمالی از انتشار بیانیه تند خواهر اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف رسانه های کره شمالی از انتشار بیانیه تند خواهر اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید