ایجاد یک گارگروه در وزارت خارجه آمریکا درباره اتیوپی

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران، فارین پالیسی به نقل از مقامات مطلع گزارش داد که وزارت امور خارجه آمریکا یک کارگروه تازه را برای نظارت بر خروج شهروندان و کارکنان سفارت ایالات متحده از اتیوپی در بحبوحه افزایش بی ثباتی در این کشور، راه اندازی نموده است.

ایجاد یک گارگروه در وزارت خارجه آمریکا درباره اتیوپی

فارین پالیسی در ادامه گزارش خود آورده است که این کارگروه به هماهنگ کردن خروج داوطلبانه کارکنان غیرضروری دولتی و تسهیل پروازهای تجاری به خارج از کشور برای شهروندان آمریکایی که مایل به ترک اتیوپی هستند، یاری خواهد نمود.

گزارش مذکور می افزاید که این اقدامی احتیاطی است، چرا که مقامات شاهد عجله شهروندان آمریکایی جهت خروج فوری نبوده اند.

ایجاد کارگروه مذکور پس از آن اتفاق می افتد که سفارت آمریکا در اتیوپی با انتشار بیانیه ای رسمی گفت که بخشی از کارکنان این سفارت در پی تشدید تنش و درگیری های داخلی در اتیوپی، این کشور را ترک خواهند کرد.

سفارت آمریکا بعلاوه با هشدار نسبت به وخیم تر شدن اوضاع در اتیوپی، از شهروندان این کشور نیز خواسته تا هر چه سریع تر نسبت به ترک خاک اتیوپی اقدام کنند و آن دسته شهروندان آمریکایی که همچنان اصرار بر ماندن در اتیوپی دارند نیز باید از فراهم بودن شرایط لازم برای دسترسی به پناهگاه و مواد غذایی کافی مطمئن شوند.

همزمان با پیشروی شورشیان تیگرای در اتیوپی، شرایط فوق العاده در این کشور اعلام شده است.

تیگرای در شمال شرقی اتیوپی واقع شده و در حال حاضر مرکز نزاع ارتش های اتیوپی و اریتره با گروه های قومی است که از ماه نوامبر سال گذشته شروع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1909

به "ایجاد یک گارگروه در وزارت خارجه آمریکا درباره اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد یک گارگروه در وزارت خارجه آمریکا درباره اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید