ایستگاه باقرخان برای قدردانی مدافعان سلامت نام گرفت

به گزارش تور تایلند، علی امام با اشاره به اینکه ایستگاه مدافعان سلامت جزو پرترددترین ایستگاه های خط 7 خواهد بود، گفت: با راه اندازی ایستگاه های به جامانده سرفاصله این خط به 5 دقیقه می رسد.

ایستگاه باقرخان برای قدردانی مدافعان سلامت نام گرفت

علی امام مطرح نمود

ایستگاه مدافعان سلامت یکی از پرترددترین ایستگاه های مترو

ایستگاه مدافعان سلامت یکی از پرترددترین ایستگاه های مترو

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه ایستگاه مدافعان سلامت جزو پرترددترین ایستگاه های خط 7 خواهد بود، گفت: با راه اندازی ایستگاه های به جامانده سرفاصله این خط به 5 دقیقه می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز در جریان آئین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط 6 و 7 متروی تهران که با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور؛ پیروز حناچی، شهردار تهران؛ سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری؛ علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و دیگر مدیران شهری و اعضای شورای شهر تهران برگزار گردید.

علی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در جمع خبرنگاران، گفت: دو ایستگاه در خطوط 6 و 7 افتتاح می گردد. ایستگاه مدافعان سلامت در خط 7 متروی تهران و در مجاورت میدان توحید و ابتدای خیابان ستارخان واقع شده است.

وی به جریان تغییر نام ایستگاه باقرخان به مدافعان سلامت، اشاره نموده و گفت: به علت جانفشانی های جامعه پزشکی، ایستگاه باقرخان به ایستگاه مدافعان سلامت نامگذاری شد تا مدیریت شهری به این صورت قدردان زحمات این عزیزان باشد.

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه ایستگاه مدافعان سلامت در نقطه خاصی از شهر (در مجاورت کانون های جمعیتی نظیر خیابان ستارخان، باقرخان و محدوده تونل و میدان توحید) قرار گرفته، این ایستگاه را دارای اهمیت بسیاری از لحاظ جابه جایی مسافران دانست و گفت: شروع طرح ترافیک از محدوده ایستگاه مدافعان سلامت است و شرایطی را فراهم می نماید تا شهروندان تهرانی با پارک خودرو به راحتی به مرکز شهر با مترو ادامه راستا دهند.

وی با بیان اینکه ایستگاه مدافعان سلامت جزو ایستگاه های پر تردد خواهد بود، و به همین علت دارای سه ورودی است، ابراز داشت: این ایستگاه شرایطی را فراهم می نماید تا افرادی که قصد ادامه راستا به بیمارستان امام خمینی (ره) را دارند از ورودی خیابان ستارخان استفاده نمایند.

امام با اشاره به اینکه در مدیریت شهری فعلی با افتتاح ایستگاه مدافعان سلامت، شانزدهمین ایستگاه مترو در این خط راه اندازی شد. ابراز امیدواری کرد که پنج ایستگاه دیگر تا سرانجام سال در خط 7 به بهره برداری برسد.

وی درباره کاهش سرفاصله حرکتی قطار ها در این خط که حدود 7 دقیقه است، شرح داد: با راه اندازی ایستگاه های دیگر و تعمیرات اساسی قطارها، در آینده سرفاصله زمانی به 5 دقیقه کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1741

به "ایستگاه باقرخان برای قدردانی مدافعان سلامت نام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه باقرخان برای قدردانی مدافعان سلامت نام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید