با این روش ها از فرزندان خود در برابر کرونا محافظت کنید

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران : بچه ها بین 5 تا 11 سال در مقایسه با بزرگسالان، با پوشیدن ماسک به میزان قابل توجهی محافظت نمی شوند که احتمالا مربوط به عدم تناسب سایز ماسک است.

با این روش ها از فرزندان خود در برابر کرونا محافظت کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سازمان بهداشت جهانی و یونیسف استفاده از ماسک را توصیه می نمایند. استفاده از ماسک به عنوان بخشی از بسته جامع مداخلات بهداشت عمومی می تواند از انتقال بعضی از بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی از جمله کووید19 جلوگیری و آن را کنترل کند. رعایت سایر اقدامات از جمله حفظ فاصله فیزیکی، بهداشت دست، موارد تنفسی و تهویه مناسب در محیط های بسته برای کاهش شیوع کووید19 لازم است.

بر اساس مطالعات صورت گرفته تنها یک تا هفت درصد موارد تأیید شده کووید19 به وسیله تست های آزمایشگاهی، مربوط به بچه ها است که در مقایسه با سایر گروه های سنی کمتر است. همچنین تا به امروز شواهد موجود نشان می دهد بیشتر موارد گزارش شده در میان بچه ها، به وسیله انتقال داخل خانواده ها است. اگرچه ممکن است تحت تاثیر تعطیلی مدارس و در خانه ماندن بچه ها نیز باشد.

اگرچه حجم ویروس جدا شده از کشت ویروس در بچه ها علامت دار، مشابه بزرگسالان است؛ اما شواهد نشان می دهد که بچه ها عمدتا عامل اصلی انتقال کرونا نیستند. از سوی دیگر شواهد محدود نشان می دهد میزان شیوع بیماری در بچه ها، نسبت به بچه ها بزرگتر و بزرگسالان کمتر است.

چگونگی محافظت از کودک با استفاده از ماسک

بچه ها بین 5 تا 11 سال در مقایسه با بزرگسالان، با پوشیدن ماسک به میزان قابل توجهی محافظت نمی شوند که احتمالا مربوط به عدم تناسب سایز ماسک است. استفاده از ماسک در بچه ها زیر پنج سال به دلایل زیر نمی تواند موجب پیشگیری از انتقال بیماری از بچه ها به سایرین گردد:

- قبل از 5 سالگی، مراحل تکاملی مربوط به مهارت های استفاده از دست و هماهنگی حرکات ظریف سپری نشده است و بچه ها برای استفاده مناسب از ماسک احتیاج به یاری دارند.

- برای بعضی بچه ها زیر 5 سال که زودتر از معمول این مهارت را کسب نموده اند، به خصوص اگر پوشیدن ماسک برای مدت زمان طولانی مورد انتظار است، نظارت مناسب و مداوم یک بزرگسال مطلع توصیه می گردد.

- بچه های که دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید هستند و در تحمل ماسک مشکل دارند، تحت هیچ شرایطی نباید از ماسک استفاده نمایند.

- بهداشت عمومی نظیر شستن مرتب و مکرر دست ها و فاصله گذاری اجتماعی با حفظ فاصله فیزیکی حداقل یک متر باید در اولویت قرار گیرد.

- بچه ها دچار اختلالات تکاملی یا ناتوانی احتمالا با موانع، محدودیت ها و خطرات اضافی روبرو هستند و باید گزینه های دیگری برای پوشاندن مانند محافظ صورت shields face وجود داشته باشد.

- بعضی از بچه ها معلول احتیاج به تماس جسمی نزدیک با درمانگر، مربی یا مددکار اجتماعی دارند. این نکته حائز اهمیت است که همه ارائه دهندگان خدمات موارد کلیدی را رعایت نمایند از جمله از ماسک استفاده نمایند.

- استفاده از ماسک در بچه ها دچار کم شنوایی یا مسائل شنوایی ممکن است موانع یادگیری و چالش های بیشتری به همراه داشته باشد که با توجه به احتیاج به رعایت فاصله فیزیکی این مسائل تشدید نیز می گردد.

محافظ صورت برای بچه ها

بنابر اعلام دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت، بعضی بچه ها به دلایل مختلف مثلا مسائل بهداشتی یا ترس از ماسک ممکن است نتوانند ماسک بزنند، بنابراین محافظ صورت می تواند به عنوان جایگزینی برای ماسک باشد. البته این تصمیم گیری بر اساس در دسترس بودن، امکان سنجی و میزان تحمل گرفته می گردد. از محافظ صورت جهت حفاظت در برابر قطرات تنفسی و پیشگیری از پاشیدن مایعات بیولوژیک به ویژه ترشحات تنفسی، عوامل شیمیایی و ذرات به چشم استفاده می گردد.

سازمان جهانی بهداشت و صندوق بچه ها یونیسف توصیه می نمایند در شرایط خاص که پوشیدن ماسک عملی نیست (مثل بچه ها کم شنوا یا سایر معلولیت ها یا شرایطی که استفاده از ماسک های پارچه ای یا طبی سلامتی را تحت تاثیر قرار می دهد) با در نظر دریافت ملاحظات زیر می توان از محافظ صورت استفاده کرد:

- محافظ صورت یک مانع فیزیکی ناقص است و لایه های فیلتراسیون ماسک را فراهم نمی کند.

- محافظ صورت باید تمام صورت را بپوشاند، به دور طرفین صورت بپیچد و تا زیر چانه گسترش یابد.

- محافظ صورت چند بار مصرف باید به درستی با صابون، مواد شوینده و آب تمیز شده و با الکل 70 تا90 درصد ضد عفونی گردد. محافظ صورتی که در برابر استفاده از مواد ضدعفونی نماینده آسیب نمی بیند و مختصات نوری آن تغییر نمی کند باید انتخاب گردد.

- حفظ فاصله فیزیکی حداقل یک متر در صورت امکان، توجه به بهداشت دست و اصول حفاظت تنفسی نیز از نکات مهم است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1275

به "با این روش ها از فرزندان خود در برابر کرونا محافظت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش ها از فرزندان خود در برابر کرونا محافظت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید