برگزاری رزمایش توپخانه ای ارتش کره شمالی برای افزایش آمادگی دفاعی این کشور

به گزارش تور تایلند، بعضی منابع خبری کره شمالی از برگزاری رزمایش توپخانه ای ارتش این کشور برای افزایش آمادگی دفاعی کره شمالی خبر دادند.

برگزاری رزمایش توپخانه ای ارتش کره شمالی برای افزایش آمادگی دفاعی این کشور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، بسیاری از رسانه های دولتی کره شمالی از جمله خبرگزاری دولتی (KCNA)، از برگزاری تمرینات آتش توپخانه ای را به عنوان بخشی از کوشش برای تقویت توان دفاعی این کشور از سوی نیرو های مکانیزه ارتش کره شمالی خبر دادند.

براساس این گزارش، رزمایش فوق در روز شنبه و در حالی اجرا شده است که پیونگ یانگ به طور فزاینده ای از آنچه که به عنوان رفتار دوگانه کشور هایی مانند کره جنوبی و آمریکا می بیند گلایه مند دارد.

بعضی تحلیلگران نیز معتقدند که کره شمالی در پی عادی سازی فعالیت های دفاعی خود بدنبال جلب پذیرش بین المللی نسبت به تسلیحات اتمی و زرادخانه موشک های بالستیک خود است.بر این اساس اقدامات فوق به وسیله قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تحریم شده است.

گفته می گردد بیشتر نیرو های توپخانه ای متعارف کره شمالی در امتداد مرز سنگربندی شده با کره جنوبی مستقر هستند.براین اساس، این نقطه دقیقا محلی است که بُرد آن ها تا مرکز پرجمعیت این کشور یعنی سئول می رسد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی در این راستا اضافه نمود: توپخانه ها به محض صدور دستور شلیک به وسیله فرماندهان یگان های ترکیبی، برای انهدام دشمن فرضی به صورت رقابتی هدف را گلوله باران کردند تا با دقت به آن ضربه بزنند.

در طول سال های اخیر پیونگ یانگ از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد تازه استفاده نموده است واخیراً نیز از موشک تازهی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد.

15 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اولین بار در سال 2006 پس از نخستین آزمایش هسته ای کره شمالی تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرد و در پاسخ به هر آزمایش تسلیحاتی که پیونگ یانگ انجام داد آن ها را سخت تر کرد. با وجود تحریم های گسترده، کره شمالی به توسعه برنامه هسته ای و موشکی خود ادامه داده است.

پکن و مسکو، دو متحد کره شمالی، قطعنامه مشابهی را در سال 2019 منتشر کردند، اما با مخالفت شدید کشور های غربی روبرو شدند و هرگز به طور رسمی به رای شورا گذاشته نشد.

چندی پیش وزارت اتحاد کره جنوبی بیان کرد که از پیشنهاد پکن و مسکو برای کاهش تحریم ها مطلع است و به ارتباط نزدیک با اعضای کلیدی شورا ادامه خواهد داد.

چا داک چول، معاون سخنگوی این وزارتخانه گفت: دولت به نظارت بر شورای امنیت ادامه خواهد داد و به ارتباط نزدیک با آمریکا و دیگر اعضای کلیدی این شورا در خصوص نحوه برخورد با شرایط شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

در همین حال، پرایس موضع واشنگتن مبنی بر اینکه همچنان در پی دیپلماسی در برخورد با کره شمالی است و هیچ گونه قصد خصمانه ای علیه رژیم ندارد، تکرار کرد.

پرایس اضافه نمود: ما همچنان در پی دیپلماسی پایدار و جدی با کره شمالی هستیم. ما از پیونگ یانگ می خواهیم از اقدامات تحریک آمیز خودداری کند و وارد تبادل نظر گردد. هدف ما، همانطور که بار ها گفته ایم، خلع سلاح اتمی کامل شبه جزیره کره است. ما هیچ قصد خصمانه ای نسبت به کره شمالی نداریم. قصد ما مشارکت در دیپلماسی سازنده و پایدار با کره شمالی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1907

به "برگزاری رزمایش توپخانه ای ارتش کره شمالی برای افزایش آمادگی دفاعی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رزمایش توپخانه ای ارتش کره شمالی برای افزایش آمادگی دفاعی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید