بهترین سینماهای کوالالامپور

به گزارش تور تایلند، سینما و آمفی تئاترکلی سیوم (Coliseum Theater)، یکی از بهترین جاذبه‌های تور مالزی در شهر کوآلالامپور است. این آمفی تئاتر تاریخ پر فراز و نشیبی داشته و در سال 1928 افتتاح شده است. در این مقاله شما را با مشهورترین سینماهای مالزی آشنا خواهیم کرد.

بهترین سینماهای کوالالامپور

در سراسرمالزی 141 سینما وجود دارد و تنها مناطق این کشور که سینما ندارند شهرهای پرلیس, کلانتان و منطقه فدرال لابوان هستند.

اولین سینمای مولتی پلکس با سیستم فروش بلیط کامپیوتری درمالزی, سینمای صفحه نمایش طلایی (Golden Screen) می باشد که دارای 4 سالن نمایش فیلم و 1610 صندلی است و در مرکز خرید ‘لژر مال’ در چراس قرار دارد.

اولین سینمای IMAX در کشور مالزی در مرکز خرید تایمز اسکوئر قرار داشته که دارای که یک سالن نمایش و 555 صندلی بوده است. فعالیت این سینما در سال 2010 متوقف می شود و جای آنرا سینمای GSC MAXX می گیرد که در حال حاضر رکورد دار بزرگترین صفحه نمایش دیجیتال در تور مالزی است.

در سال 2013, TGV اولین سینمایی بود که تمام صفحات نمایش خود را درسراسر کشور به دیجیتال تبدیل کرد وبه دنبال آن در سال 2014 سینمایMBO و سینمای GSC نیز تمام صفحات نمایش فیلم خود را (بدون در نظر گرفتن نوع فیلم) به صفحات دیجیتال تغییر دادند.

سینمای واقع در مرکز خرید سان وی پیرامید با 2598 صندلی رکورد دار بیشترین تعداد صندلی در میان سینماهای مالزی است. سینماهای دارای بیشترین تعداد سالن های دیجیتال در ‘ارا اسکوئر مال’ در شهر سرمبان و ‘وان سیتی مگامال’ در شهر کوچینگ قرار دارند که هرکدام دارای 10 سالن با صفحه نمایش دیجیتال هستند.

بزرگترین سینمایی که در تور مالزی میتوانید به سراغ آن بروید، سینمای GSC در مرکز خرید مگامال میدولی است که بزرگترین سینمای cineplex در آسیا نیز به شمار میرود. این سینما دارای 18 صفحه نمایش فیلم و 2332 صندلی است.

سالن های نمایش فیلم 4D مالزی در’فرست ورد پلازا’ گنتینگ، آفاموسای مالاکا و لگولند جوهورقرار دارند. ‘آی سیتی’ در شاه عالم، ‘ فرست اونیو’ در پنانگ و پلازا مردکا در کوچینگ دارای سالن های نمایش 5D هستند و این در حالی است که پارک آبی سان وی لاگون دارای اولین سیستم Waterplexx 5D در جهان می باشد. در حال حاضر تنها سالن های نمایش 6D در کشورمالزی دربرج کوالالامپور و Seremban Parade قرار دارند و به زودی قرار است شعبه جدید دیگری از سالن نمایش 6D در لنکاوی نیز افتتاح شود.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 333

به "بهترین سینماهای کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سینماهای کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید