تخلیه سیلاب 76 درصد اراضی کشاورزی سیل زده خوزستان

به گزارش تور تایلند، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در مورد خروج آب از اراضی کشاورزی، مشکل حدود 76 درصد از اراضی کشاورزی حل شده و آب از این اراضی خارج شده است.

تخلیه سیلاب 76 درصد اراضی کشاورزی سیل زده خوزستان

به گزارش تور تایلند، کیخسرو چنگلوایی در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان که امروز 12 خردادماه در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: در مورد خروج آب از اراضی کشاورزی، مشکل حدود 76 درصد از اراضی کشاورزی حل شده و آب از این اراضی خارج شده است.

وی اضافه نمود: همچنان در 24 درصد از اراضی کشاورزی استان همچنان شاهد آب ماندگی و جریان آب هستیم و این مساله برای کشاورزان این مناطق مشکل ساز است. از نظر سطح آبگرفتگی بخش عمده ای از آب در دشت آزادگان و سپس در اراضی کشاورزی هویزه و بخش مرکزی اهواز است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان توضیح داد: بخشی از خروج آب در سطح 120 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به صورت ثقلی انجام گرفته اما بخش اعظمی از کار خروج آب به صورت فیزیکی و با استفاده از بیل مکانیکی و سایر ادوات صورت گرفته است.

چنگلوایی با انتقاد از عملکرد دستگاه هایی که به عنوان تعیین باید به یاری سازمان جهاد کشاورزی می آمدند، عنوان نمود: در مناطقی که باید دستگاه های تعیین به یاری ما می آمدند شاهد حضور خوبی از سوی آن ها نبوده ایم و در این زمینه امیدواریم با توجه به حجم عظیم کار این دستگاه های تعیین همکاری بهتری با ما داشته باشند.

وی با اشاره به وجود آب در اراضی کشاورزی بخش مرکزی اهواز توضیح داد: در ارتباط با شهرستان اهواز در سطح 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی همچنان شاهد آب گرفتگی هستیم و در این زمینه اگر آب از مزارع خارج گردد، کشاورزان می توانند نسبت به کشت تابستانه در این مناطق اقدام نمایند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: یک هزار و 100 میلیارد تومان احتیاج است تا اراضی که در سیلاب دچار آسیب شده اند آماده کشت شوند و در این زمینه دستگاه هایی که تعیین هستند باید یاری نمایند تا مسائل حل گردد و قطعا با یاریی که از سوی آن ها انجام خواهد گرفت، هزینه ها در این خصوص نیز کاهش پیدا خواهد نمود.

چنگلوایی ادامه داد: تا کنون به 730 پرونده در بحث خسارت های سیلاب رسیدگی شده است و به محض وصول نقدینگی پرداخت های بلاعوض انجام خواهد شد.

وی گفت: حدود 926 میلیارد تومان در بحث تسهیلات بلاعوض برای بخش کشاورزی ابلاغ و حدود 50 درصد از آن تخصیص داده شده است و به محض وصول نقدینگی نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 594

به "تخلیه سیلاب 76 درصد اراضی کشاورزی سیل زده خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه سیلاب 76 درصد اراضی کشاورزی سیل زده خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید