جاذبه های تاریخی بانکوک

به گزارش تور تایلند، شهر آیوتایا، معبد وات آرون و موزه ملی و کاخ وانگ نا در بانکوک از بهترین جاذبه‌های این شهر در کشور تایلند هستند. در این مقاله سعی شده تا به صورت خلاصه به توضیح این جاذبه‌ها بپردازیم.

جاذبه های تاریخی بانکوک

شهر آیوتایا بانکوک

آیوتایا (Phra Nakhon Si Ayutthaya)، پایتخت سابق کشور تایلند تنها یک ساعت با ماشین از بانکوک فاصله داشته و این پایتخت زمانی شهری پررونق و مرفه بوده که اغلب معاملات تجاری کشور تایلند در آن صورت گرفته است. آیوتایا تاجران و فرستاده‌های زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب و روابط دیپلماتیک نزدیکی با کشورهایی مانند پرتغال، چین، ژاپن و فرانسه داشته است. روزگاری هنر و فرهنگ در این شهر رونق داشت تا امروزه به صورت آشکارا با وجود تعداد زیادی بنای زیبا، این مکان به مقصد توریستی محبوبی تبدیل شود.

وات آرون در بانکوک

وات آرون (Wat Arun)، یک بخش کامل از این مجموعه که قدمت آن به جنگ باستانی بین سیام سابق برمی‌گردد. این معبد زیبا در غرب رودخانه شائو فرایا قرار گرفته است. ژنرال تاکسین و بازماندگان تصمیم گرفتند تا به هنگام طلوع خورشید رژه نظامی روند و معبدی در آنجا بنا نمایند. معنی نام این معبد، معبد سپیده دم می‌باشد و به خوبی مفهوم تاریخ نهفته پشت سر آن را نشان داده است.

موزه ملی و کاخ وانگ نا در بانکوک

موزه ملی و کاخ وانگ نا (National Museum & Wang Na Palace)، یک نیم روز با انکوک فاصله دارد. تا میانه دهه هفتاد میلادی این موزه‌ تنها موزه‌ی تایلند به حساب می‌آمد و بزرگ بودن مجموعه را توجیح خواهد کرد. خوشبختانه این نمایشگاه‌ها توضیحات و تورهای راهنمای انگلیسی برای بازدید دارند. بنابراین با خواندن آن‌ها و اطلاع از پیش زمینه‌ی تاریخی آثار شگفت زده می‌شوید. کاخ قدیمی وانگ نا به دستور شاه رامای اول ساخته شده است. تور تایلند پر از جاذبه برای بازدید است.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 239

به "جاذبه های تاریخی بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های تاریخی بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید