جدال کنگره و وزارت خزانه داری آمریکا برای قطع دسترسی ایران به سوئیفت

به گزارش تور تایلند، بنا بر اظهارات منابع مطلع آمریکایی، کوشش سناتورهای آمریکایی برای تصویب تحریم های جدید با هدف قطع دسترسی ایران به سیستم بانکی سوئیفت، با مخالفت وزارت خزانه داری روبرو شده است.

جدال کنگره و وزارت خزانه داری آمریکا برای قطع دسترسی ایران به سوئیفت

به گزارش تور تایلند، تد کروز، سناتور آمریکایی با این ادعا که تحریم های دونالد ترامپ علیه ایران خیلی ضعیف است، لایحه ای را معرفی کرد که نشان می دهد کنگره آمریکا کوشش دارد قانونی را برای قطع دسترسی ایران از سیستم های بانکی بین المللی معرفی کند.

مقامات آمریکایی مطلع از این مذاکرات به واشنگتن فری بیکن گفته اند که کنگره در بحث داغی با وزارت خزانه داری آمریکا است که بدنبال باز نگه داشتن خطوط مالی است. طبق اعلام مقامات، کنگره کوشش می نماید تحریم ها علیه ایران را که از چهار نوامبر اجرایی می گردد تشدید کند و خواهان خاتمه دادن به دسترسی ایران به سوئیفت است که مبادلات خارجی بزرگ تهران را تسهیل می نماید.

در حالی که ترامپ و مقامات بلندپایه دولت شامل جان بولتون، مشاور امنیت ملی خواهان موضع سخت گیرانه علیه ایران شده اند، وزارت خزانه داری گویا اصرار دارد که اتصال ایران به سوئیفت بدون تغییر بماند که ممکن است به دلیل فشار از جانب متحدان اروپایی باشد.

سناتور کروز اوایل هفته لایحه جدیدی را برای اجرای تحریم های کلیدی علیه ایران معرفی نموده بود. طبق اظهارات منابع مطلع فری بیکن، هدف از این لایحه معرفی تحریم های بیشتری است که عملیات های مربوط به سوئیفت را هدف می گیرند. ظاهرا این لایحه قدرت ترامپ را برای هدف دریافت بانک های ایرانی شامل تحریم ها برای یاری به ایران برای طراحی ارز مجازی به منظور دور زدن تحریم ها افزایش می دهد.

یک منبع مطلع از این لایحه اظهار نموده است که قانون مذکور فراتر از تحریم هایی است که وزارت خزانه داری تمایل دارد وضع کند به خصوص که اقدام علیه سوئیفت به معنای اقدام علیه دو بانک آمریکایی بزرگ جی پی مورگان و سیتی بانک خواهد بود که بخشی از این سیستم هستند.

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا به فری بیکن گفته است این وزارتخانه موضع سخت گیرانه ای در قبال ایران اتخاذ نموده اما عدم تمایل خزانه داری برای قطع دسترسی ایران به سوئیفت موجب ناخوشنودی مخالفان ایران شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 446

به "جدال کنگره و وزارت خزانه داری آمریکا برای قطع دسترسی ایران به سوئیفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال کنگره و وزارت خزانه داری آمریکا برای قطع دسترسی ایران به سوئیفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید