جنگ بوفالوها در کو ساموئی

به گزارش تور تایلند، وقتی صحبت از گاوبازی به میان می‌آید یا صحنه‌ای از دویدن گاوهای وحشی میان خیابان‌های اسپانیا در ذهن نقش می‌بندد و یا مسابقه گاوبازی در یک فستیوال شهر تگزاس و مسلما هیچ یک صحنه‌های خوشایندی نیستند. علاوه براین احتمالا اصلا فکر نمی‌کنید که در تایلند نیز شاهد جنگ بوفالوها در جزیره کو سامویی باشید. به ویژه با توجه به خوی آرام و دوستانه مردم تایلند این قضیه کاملا تعجب برانگیز است. وقتی در تور تایلند سری به خلیج تایلند می‌زنید می‌توانید کمی از تفریح در ساحل فاصله گرفته و به دیدن جنگ بوفالوها در جزیره کو سامویی بروید.

جنگ بوفالوها در کو ساموئی

ریشه جنگ بوفالوها در جزیره کو سامویی تایلند

شما تنها فردی نیستید که درباره چگونگی روی کار آمدن جنگ بوفالوها در جزیره کو سامویی تایلند کنجکاو هستید. این مسابقات بسیار مشهور است و یک جایزه یک میلیون باتی (حدود 30000 دلار) نصیب فردی می‌شود که بوفالوی او برنده مسابقه می‌شود. اما علیرغم شهرت این مسابقات، ریشه و اصل آن‌ها ناشناخته است.

آنچه درباره مسابقه جنگ بوفالوهای جزیره کو سامویی تایلند مسلم است این است که حداقل وقتی این مسابقات را با انواع مختلف آن در اسپانیا و مکزیک مشاهده می‌کنیم، شاهد رفتار انسانی‌تری هستیم و هرکاری برای عدم آسیب به بوفالوها در طول مسابقه انجام می‌شود. بنابراین از این بابت خیال دلواپسان حقوق حیوانات می‌تواند راحت باشد.

یک مراسم آیینی مقدس

شاید بتوان توسعه و رواج جنگ بوفالوها را در میراث بودایی تایلند دانست. اگر در تور تایلند برای بازدید از مسابقه نبرد بوفالوها رفتید، حتما دو مرد رداپوش خواهید دید که به بوفالوها نزدیک شده و ماده خاصی را روی آن‌ها اسپری می‌کنند. این مردان راهبان بودایی هستند و ماده‌ای که روی بوفالوها اسپری می‌شود "آب مقدس" است. احتمالا متوجه این نکته نیز خواهید شد که خود بوفالوهایی که گاهی راهبان آن‌ها را با برگ‌های طلایی واقعی تزئین می‌کنند، از نظر تزئینات کمی شبیه معابد بودایی تایلند هستند. بنابراین با توجه به آنچه گفته شد خیلی هم نباید انتظار شلوغی و هیاهوی جمعیت را داشت. هرچند گاهی ممکن است با توجه به طبقه اجتماعی غالب جمعیت حاضر کمی سر و صدا ایجاد شود. می‌توانید در مسابقات نبرد بوفالوها در تور تایلند شاهد حضور اقشار مختلف جامعه تایلند باشید. از جمع‌های فرهیخته گرفته تا کسانی که این مسابقات را بهانه‌ای برای دور هم جمع شدن می‌دانند.

بهترین زمان برای بازدید از نبرد بوفالوها جزیره کو سامویی در تور تایلند

اگر مشتاقید تا یکی از نبردهای بوفالو را از نزدیک مشاهده کنید، بهتر است حوالی روز جشن سال نو یا فستیوال سونگکران (سال نو تایلندی) را برای تور تایلند خود انتخاب کنید. البته در این موقع از سال قیمت هتل‌های جزیره کمی بالا است اما اگر می‌خواهید نبرد بوفالوها را تماشا کنید باید این هزینه‌های اضافی را نیز تقبل کنید.

البته باید گفت که نبرد بوفالوها همواره در طول سال نیز در استادیوم‌های جزیره برگزار می‌شود. البته به دلیل تقدس این مسابقات و این واقعیت که این رویداد هنوز به یک جاذبه گردشگری تور تایلند تبدیل نشده است، معمولا این استادیوم‌ها در محله‌هایی هستند که توریست‌ها اغلب به آنجا رفت و آمد ندارند. بنابراین برای پیدا کردن این استادیوم‌ها بهتر است با یکی از افراد بومی دوست شده و از او درباره محل برگزاری نبرد شب آینده سوال کنید (می‌توانید ابتدا از پذیرش هتل سوال کنید). اگر کمی شانس بیاورید حتی ممکن است آن شخص یکی از طرفداران این نوع مسابقات باشد و شما بتوانید همراه با او و دوستانش برای دیدن مسابقه بروید.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 257

به "جنگ بوفالوها در کو ساموئی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ بوفالوها در کو ساموئی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید