حفره های مرموز سیبری چگونه شکل می گیرند، عکس

به گزارش تور تایلند، تا به امروز حفره ها بیشتر تصادفی در حین پرواز های معمول غیر علمی هلی کوپتر یا توسط گله داران و شکارچیان گوزن شمالی پیدا شده اند. وی اضافه کرد یخ زدایی، که دو سوم خاک روسیه را پوشش می دهد، یک مخزن بزرگ طبیعی متان و گاز های گلخانه ای قوی است و تابستان های گرم از جمله در سال 2020 در منطقه ممکن است در ایجاد این چاله ها نقش داشته باشد.

حفره های مرموز سیبری چگونه شکل می گیرند، عکس

یک خدمه تلویزیونی روسیه در تابستان سال جاری بر فراز توندرای سیبری پرواز می کردند که یک حفره بزرگ به عمق 30 متر (100 فوت) و عرض 20 متر را از نظر اندازه، تقارن و نیروی انفجاری طبیعت که باید ایجاد گردد، مشاهده کردند.

به گزارش سی ان ان، دانشمندان کاملاً مطمئن نیستند که چگونه این حفره بزرگ ایجاد شده است که حداقل نهمین حفره ای است که از سال 2013 در این منطقه مشاهده شده. نظریه های اولیه با کشف اولین حفره در نزدیکی یک میدان نفت و گاز در شبه جزیره یامال در شمال غرب سیبری شکل گرفت. از جمله این نظریات: برخورد شهاب سنگ، فرود یوفو و فرو ریختن یک مخزن مخفی نظامی در زیر زمین بوده است.

در حالی که بعضی از دانشمندان بر این باورند که این حفره بزرگ ناشی از تراکم گاز متان است و نتیجه بالا رفتن درجه حرارت در منطقه شکل گرفته است که پژوهشگران هنوز چیزهای زیادی در این باره نمی دانند.

چوولین محقق اصلی در مرکز بازیابی هیدروکربن های علم و فناوری Skolkovo که از منطقه بازدید کرد گفت: در حال حاضر هیچ نظریه پذیرفته شده واحدی در خصوص نحوه شکل گیری این پدیده ها وجود ندارد و ممکن است سالها پیش در حال شکل گیری بوده باشد، اما برآورد تعداد آنها سخت است و از آنجا که چاله ها معمولاً در مناطق بکر و غیر بکر قطب شمال ظاهر می شوند اغلب کسی وجود ندارد که بتواند آنها را ببیند و گزارش دهد.

وی اضافه نمود: تا به امروز حفره ها بیشتر به طور تصادفی در حین پروازهای معمول غیر علمی هلی کوپتر یا توسط گله داران و شکارچیان گوزن شمالی پیدا شده اند. وی اضافه نمود که یخ ها، که دو سوم خاک روسیه را پوشش می دهد ، یک مخزن بزرگ طبیعی متان و گازهای گلخانه ای قوی است و تابستان های گرم از جمله در سال 2020 در منطقه ممکن است در ایجاد این چاله ها نقش داشته باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1439

به "حفره های مرموز سیبری چگونه شکل می گیرند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفره های مرموز سیبری چگونه شکل می گیرند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید