خبرنگاران آموزش کرونایی بیش از 500 کودک کار و خیابانی در مازندران

به گزارش تور تایلند، ساری - خبرنگاران - مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: تعداد بیش از 500 کودک کار و خیابانی در سطح استان آموزش دیدند.

خبرنگاران آموزش کرونایی بیش از 500 کودک کار و خیابانی در مازندران

فرزاد گوهردهی روز دوشنبه در جمع تور تایلند گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز آموزش بچه ها کار و خیابانی به عنوان حساس ترین افراد جامعه هدف بهزیستی در اولویت قرارگرفت.

وی از شناسایی 525 نفر از بچه ها کار و خیابانی و آموزش تا به امروز اطلاع داد و اضافه نمود: رعایت نکات و اصول بهداشت فردی و تب سنجی آنان به همراه توزیع غذای گرم در جهت بیشگیری از شیوع بیماری ویروس کرونادر میان این بچه ها از جمله اقدامات بهزیستی بود.

به گفته گوهردهی تا به امروز بیش از 200 کودک بی سرپرست و بد سرپرست در 25 مرکز نگهداری شبانه روزی شبه خانواده استان آموزش پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را دیدند.

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین به آموزش اصول بهداشت فردی و تب سنجی بیش از پنج هزار نفر از زنان سرپرست خانوار اطلاع داد و گفت که از این تعداد 9 نفر مبتلا قطعی به ویروس کرونا بودند.

توزیع پنچ هزار بسته حمایتی میان مددجویان بهزیستی مازندران

مدیرکل بهزیستی مازندران از توزیع بیش از پنج هزار و 500 بسته بهداشتی و غذایی میان مددجوبان بهزیستی اطلاع داد و گفت: این بسته ها در بین جمعیت هدف و آسیب پذیر از جمله زنان سرپرست خانوار و بویژه در مناطق حاشیه شهرها توزیع شده است.

گوهر دهی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا طرح بسته غذایی و بهداشتی در اولویت بهزیستی مازندران نهاده شد تا از آسیب پذیری بیشتر جامعه هدف بهزیستی جلوگیری گردد.

وی با اشاره به اینکه این اقلام شامل مواد غذایی و ارزاق روزمره است ،گفت: اقلام بهداشتی همچون ، ماسک، محلول ضدعفونی نماینده ودستکش نیزدر بسته های حمایتی دیده شده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین به یاری 32 میلیارد ریالی به مراکز و مددجویان جامعه هدف استان مازندران جهت تهیه لوازم و وسایل بهداشتی اطلاع داد و گفت : تا به امروز بیش از 61 هزار عدد ماسک ، 100 هزار عدد دستکش در بین مراکز و مددجویان ، معلولین تحت پوشش بهزیستی و همچنین کارکنان ادارات بهزیستی توزیع شده است.

به گفته گوهردهی ارائه بسته های حمایتی تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت و از مددجویان بهزیستی نیز خواست تا نکات بهداشتی را بیش از پیش برای شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا رعایت نمایند.

بهزیستی مازندران 245 هزارمددجو دارد که از این تعداد 58 هزار نفر معلول جسمی و حرکتی و 120 هزار نفر زنان سرپرست خانوار هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 928

به "خبرنگاران آموزش کرونایی بیش از 500 کودک کار و خیابانی در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش کرونایی بیش از 500 کودک کار و خیابانی در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید