خبرنگاران اغلب بیمارستان های تهران در برابر زلزله بالای 6 ریشتر مقاوم نیستند

به گزارش تور تایلند، تهران- خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه عمر بیمارستان های دولتی تهران بیش از 40 سال و بیشتر آنان نیازمند مقاوم سازی است، گفت: اغلب بیمارستان های این استان در برابر زلزله بالای 6 ریشتر مقاوم نیستند.

خبرنگاران اغلب بیمارستان های تهران در برابر زلزله بالای 6 ریشتر مقاوم نیستند

جلیل کوهپایه زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: فقط بیمارستان های تازه تاسیس و عمومی میلاد، صیاد شیرازی، چمران و نیکان غرب استحکام لازم را در برابر اینگونه زلزله ها دارند.

وی ادامه داد: حدود 60 بیمارستان دولتی و خصوصی در تهران زیر پوشش این دانشگاه داریم که اغلب بیمارستان های خصوصی تازه ساخت هستند و ایمنی خوبی دارند.

وی یادآورشد: عمر بیمارستان های دولتی که تعداد آن به 17 مورد می رسد، اغلب بالای 40 سال است و باید برای آنها برنامه مقاوم سازی پیش بینی کرد.

کوهپایه زاده اظهارداشت: سال گذشته با همکاری مشاور دانشگاه علوم پزشکی ایران، ارزیابی از شرایط ایمنی بیمارستان های تهران که پیش از این در دهه 70 صورت گرفته بود، صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: شرایط ایمنی همه بیمارستان هایی که در دهه 70 مورد ارزیابی قرار گرفته بود از نظر زمین و استحکام تفاوتی نکرده و فقط قدمت سازه ها بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در همان دهه 70 نیز ارزیابی ها نشان می داد که بیمارستان ها شرایط و شرایط خوبی ندارند.

آغار مقاوم سازی بیمارستانهای تهران از 2 سال گذشته

کوهپایه زاده با اشاره به شروع اقدامات مقاوم سازی در بیمارستان های تهران از 2 سال گذشته اعلام کرد: اکنون ساختمان جدیدی برای بیمارستان فیروزآبادی در دست ساخت و مراحل مقاوم سازی بنای قدیمی در دست انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه نمود: برای مقاوم سازی سازه بیمارستان شهید فهمیده در خیابان قزوین نیز اقدامات مشاوره ای شروع شده است.

وی بیان نمود: تا زمانی که پروژه جدید برای بیمارستان لولاگر شروع گردد، مقاوم سازی و طراحی آن در دستور کار واقع شده است و ما طرح مقاوم سازی را شروع کردیم تا بتوانیم با تامین اعتبار سال آینده استحکام بخشی را تقویت کنیم.

کوهپایه زاده اضافه نمود: عمر بیشتر بیمارستان های تهران بالای 40 سال و قدمت بیمارستان شفا یحیاییان بیش از 50 سال است که درون آن مقاوم سازی شده است.

وی به شروع ساخت بیمارستان های جدید و استحکام بخشی مراکز درمانی موجود زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران در استان تهران اشاره نمود و اظهارداشت: تا سال آینده یک هزار تخت بستری در غرب استان و شهرستان های ملارد و شهر ری نوسازی می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با بهره برداری از این هزار تخت، سه هزار و 300 تخت در بیمارستان های جدید و ایمن به حدود چهار هزار و 300 تخت خواب می رسد و یک چهارم ناوگان تخت بستری نوسازی می گردد.

وی اعلام کرد: این اقدامات در کنار آماده سازی برای بهره برداری بیمارستان 150 تختخوابی سوختگی، 300 تختخوابی روانپزشکی و بیمارستان 300 تختخوابی جنرال هفت تیر است.

کوهپایه زاده تاکید نمود: در عمل حدود پنج هزار تخت بستری را در سه سال آینده خواهیم داشت که از آن میزان، 2 هزار تخت جدید و نوساز خواهند بود.

به گزارش خبرنگاران، ایمن سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران در برابر زلزله و حوادث طبیعی همیشه مورد تاکید استاندار تهران بود و این بحث به صورت مکرر در نشست های ستاد مدیریت بحران استان تهران مطرح می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1432

به "خبرنگاران اغلب بیمارستان های تهران در برابر زلزله بالای 6 ریشتر مقاوم نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اغلب بیمارستان های تهران در برابر زلزله بالای 6 ریشتر مقاوم نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید