خبرنگاران فرانسه: تا سرانجام بحران کرونا راه زیادی مانده است

به گزارش تور تایلند، تهران- خبرنگاران- نخست وزیر فرانسه گفت با وجود بهتر شدن شرایط کنترل شیوع کرونا در این کشور و کاهش کمبودها، هنوز راه بسیاری تا انتها این بحران مانده است.

خبرنگاران فرانسه: تا سرانجام بحران کرونا راه زیادی مانده است

به گزارش خبرگزاری رویترز، ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه بامداد دوشنبه گفت که شرایط شیوع کرونا در این کشور به صورت آهسته اما مطمئن در حال بهبود است و کمبود امکانات حفاظت مثل ماسک کاهش یافته، اما تا خاتمه بحران راه بسیاری در پیش است.

فرانسه که تا به امروز نزدیک به 20 هزار فوتی ناشی از ابتلا به کرونا گزارش نموده، از حدود پنج هفته پیش در تعطیلی برای مقابله با شیوع این ویروس است و قرار است از 11 ماه مه (22 اردیبهشت ماه) به تدریج محدویت های قرنطینه را کاهش دهد.

نخست وزیر فرانسه در نشستی خبری گفت که کاهش شمار مرگ ومیر در افراد بستری شده تحت مراقبت های ویژه نشانه خوبی بوده و حاکی از کاهش فشار روی بیمارستان های این کشور است.

وی در عین حال تاکید نمود که خروج تدریجی از قرنطینه که با بازگشایی مدارس شروع خواهد شد، به این معنا نیست که مردم فرانسه می توانند مثل قبل هر جا که خواستند بروند یا با هم تماس داشته باشند.

فیلیپ با اشاره به افزایش تست های روزانه که از سوی دولت انجام می گردد، حتی پس از لغو تعطیلی ها نیز افرادی که مبتلا به کرونا تشخیص داده می شوند باید در خانه یا در هتل هایی که دولت معین نموده است، در قرنطینه بمانند.

فرانسه در هفته های گذشته با کمبود تجهیزات حفاظتی از جمله ماسک برای کادر درمان و کارکنان بخش مواد غذایی مثل فروشنده های فروشگاه ها روبرو بوده،اما فیلیپ بیان داشت که پاریس پیروز به واردات 81 میلیون ماسک شده که برای اولین بار از احتیاج یک هفته ای این کشور - 45 میلیون ماسک - بیشتر است.

تا به امروز 152 هزار و 894 نفر در فرانسه به طور قطعی به کرونا مبتلا شده و 19 هزار و 718 نفر جان باخته اند که بیش از 40 درصد از آن مربوط به افراد ساکن خانه های سالمندان بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 984

به "خبرنگاران فرانسه: تا سرانجام بحران کرونا راه زیادی مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرانسه: تا سرانجام بحران کرونا راه زیادی مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید