خبرنگاران گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت

به گزارش تور تایلند، کرمان - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اهالی شرق این استان نیمی از سال گرفتار گرد و غبار و توفان شن هستند گفت: گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخته است.

خبرنگاران گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت

مرجان شاکری شبانگاه آدینه در گفت و گو با خبرنگار تور تایلند اضافه کرد: غلظت گرد و غبار در اوایل امشب در شهرستان فهرج به 78 و در ریگان به بیش از 70 برابر حد مجاز رسید.

وی با بیان اینکه شهرستان فهرج بیشتر روزهای اسفندماه سال گذشته درگیر گرد و غبار بوده است گفت: مشکل پدیده گرد و غبار و تامین سلامت مردم شرق استان کرمان باید در امسال به طور ویژه مد نظر قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از مسئولان خواست، مشکل مهار گرد و غبار این استان را طی امسال با توجه به محرومیت بسیاری از مناطق کرمان و البته شرایط حاکم به طور ویژه آنالیز و رسیدگی نمایند.

از بین رفتن پوشش گیاهی به دلیل خشکسالی های پیاپی و وقوع توفان شن در این شهرستان در بسیاری از ایام سال موجب بروز ریزگردها و مختل شدن زندگی اهالی این منطقه می گردد.

شاخص آلایندگی ناشی از ذرات معلق در هوا بین صفر تا 50 هوای پاک، 50 تا 100 هوای سالم، بین 100 تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس، 150 تا 200 هوای ناسالم برای تمام افراد و از 200 به بالا خطرناک است.

ذرات معلق هوا (PM) اصطلاحی است که برای توصیف ذرات جامد و مایع پراکنده شده در هوا استفاده می گردد.

ذرات معلق هم از نظر جنس و هم از نظر سایز بسیار متنوع است ولی با توجه به اندازه آنها به سه نوع ذرات درشت (coarse particles) یا PM10 ذرات ریز (fine particles) یا PM2.5 و ذرات بسیار ریز (ultra fine particles) یا PM0.1 تقسیم می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 940

به "خبرنگاران گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گرد و غبار نفس اهالی شرق کرمان را به شماره انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید