خبرنگاران 6 تُن چوب قاچاق در مهاباد کشف شد

به گزارش تور تایلند، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: 6 تُن چوب قاچاق طی 2 عملیات در حاشیه شهر و محور مواصلاتی این شهرستان کشف و ضبط شد.

خبرنگاران 6 تُن چوب قاچاق در مهاباد کشف شد

مجید پاتو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در راستای برخورد با متخلفان چوب جنگلی قاچاق، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی پیروز شدند این میزان چوب را در حاشیه شهر و همچنین در محور مهاباد- سردشت شناسایی و ضبط نمایند.

وی ادامه داد: طبق ماده 48 قانون و مقررات منابع طبیعی هرگونه حمل چوب بدن اخذ مجوز حمل، غیرقانونی و قاچاق محسوب می گردد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: سال جاری در مجموع 70 تن انواع چوب به ارزش 2 میلیارد و 100 میلیون ریال از قاچاقچیان کشف و ضبط شده و در زمینه قطع اشجار نیز 50 فقره پرونده در محاکم قضایی تشکیل شده است.

وی از مردم طبیعت دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش های خود مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان را به شماره تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی و یا پلیس 110 اطلاع دهند.

پاتو با اشاره به راه اندازی شعبه ویژه دعاوی منابع طبیعی و تخریب و تصرف اراضی ملی اضافه نمود: قاضی ویژه ای نیز برای آنالیز سریع پرونده های این حوزه معین شده است.

وی اضافه نمود: در گذشته پرونده های تخریب و تصرف اراضی ملی مدت زمان زیادی در نوبت آنالیز قرار می گرفتند و متخلفان از این فرصت برای تخریب بیشتر اراضی تصرف شده استفاده می کردند.

در شهرستان مهاباد بیش از 197 هزار هکتار مرتع وجود دارد که 50 هزار هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب، 70 هزار هکتار مراتع درجه 2 با پوشش متوسط و بقیه مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است.

مهاباد در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1574

به "خبرنگاران 6 تُن چوب قاچاق در مهاباد کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 تُن چوب قاچاق در مهاباد کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید