داروی بیماری های دیگر برای درمان کرونا تست می گردد

به گزارش تور تایلند، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: با توجه به اینکه دارویی برای درمان کرونا پیدا نشده است ما داروی بیماری های دیگر را برای درمان این بیماری تست می کنیم.

داروی بیماری های دیگر برای درمان کرونا تست می گردد

به گزارش گروه فناوری تور تایلند، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام تست داروی دیگر بیماری ها برای درمان کرونا، گفت: این تست ها در کشور شروع شده و به زودی نتایج آن معین می گردد.

کرونا ویروس که آمده و قصد رفتن هم ندارد عزم متخصصان داخلی را برای یافتن راه های درمانی این بیماری جزم نموده است. همکاری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم به همین دلیل در ابتدایی ترین روز های اعلام شیوع این بیماری شروع شد.

فراوری کیت های تشخیصی یکی از این کوشش هایی بود که به ثمر نشست. اما در مرحله بعد، فراوری داروی این بیماری هم به اولویت ها اضافه شد. بر همین اساس بعضی دانش بنیان ها وارد میدان شدند و به تست داروی دیگر بیماری ها برای درمان کرونا پرداختند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هیچ داروی جدیدی برای درمان بیماری کرونا فراوری نشده نه در ایران و نه در دیگر کشورها. بلکه کوشش می کنیم داروی بیماری های دیگر را برای درمان این بیماری تست کنیم.

وی در انتها اعلام کرد: تست این دارو ها شروع شده و به زودی نتایج درمانی آن ها اعلام خواهد شد. فراوری دارویی مختص درمان بیماری کرونا حداقل یک سال زمان می برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 892

به "داروی بیماری های دیگر برای درمان کرونا تست می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی بیماری های دیگر برای درمان کرونا تست می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید