در ایران از زلزله در امان نیستید؛ فقط 7 درصد از کشور روی گسل های فعال نیست ، هرسال چند حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد؟

به گزارش تور تایلند، مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: 52 مخاطره در کشور ما اتفاق می افتد و 13 مخاطره اولویت دار در کشور داریم وهمچنین 93 درصد کشور ما روی گسل های فعال واقع شده است.

در ایران از زلزله در امان نیستید؛ فقط 7 درصد از کشور روی گسل های فعال نیست ، هرسال چند حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، حمیدرضا خانکه مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور امروز در نشست با خبرنگاران گفت: ایران جزو کشورهای پرمخاطره است؛ 52 مخاطره در کشور ما اتفاق می افتد، 13 مخاطره اولویت دار در کشور داریم، 93 درصد کشور روی گسل های فعال واقع شده است و همچنین 50 درصد کشور را سیل تهدید می نماید.

خانکه گفت: حداقل در 20 سال گذشته 60 درصد خسارتی که در حوادث دیدیم، ناشی از سیل بوده است و همچنین با تغییرات اقلیم و موضوعاتی از این نوع در کشور روبرو هستیم. بنابراین با توجه به خطراتی که کشور را تهدید می نماید، احتیاج است یک سازمان اورژانس چابک داشته باشیم که خدمات مورد احتیاج را در سریع ترین زمان در زمان مخاطرات به مردم ارائه دهد.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور ادامه داد: کشور ایران عظیم و گسترده است و مناطق صعب العبور زیاد دارد و در سال های گذشته آمبولانس هوایی داشتیم خوشبختانه اورژانس هوایی گسترش پیدا نموده و استاندارد ما در جاده های شهری زیر 14 دقیقه و در شهر 9 دقیقه است.

خانکه گفت: البته موانع زیادی وجود دارد و مناطق صعب العبور هم افزایش پیدا نموده و احتیاج به گسترش اورژانس هوایی است تا بتوانیم زمان یاری رسانی را کاهش دهیم. همچنین با توسعه موتورآمبولانس توانسته ایم زمان رسیدن به محل حادثه را در کلانشهرها کاهش دهیم.

این مسئول اضافه کرد: از ابتدای کرونا در شهرهای عظیم، آمبولانس هایی برای انتقال بیماران کرونایی از منزل و بین بیمارستانی اختصاص دادیم. حضور همکاران ما بر بالین بیماران باعث شده که بیماران در اسرع وقت به مراکز درمانی منتقل شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1252

به "در ایران از زلزله در امان نیستید؛ فقط 7 درصد از کشور روی گسل های فعال نیست ، هرسال چند حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "در ایران از زلزله در امان نیستید؛ فقط 7 درصد از کشور روی گسل های فعال نیست ، هرسال چند حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایران از زلزله در امان نیستید؛ فقط 7 درصد از کشور روی گسل های فعال نیست ، هرسال چند حادثه طبیعی در ایران رخ می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید