دستاوردهای پارک های علم و فناوری در مبارزه با کرونا، شرکت های مستقر در پارک ها 13 هزار میلیارد تومان محصول فروختند

به گزارش تور تایلند، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم دستاوردهای پارک های علم و فناوری در مبارزه با بیماری کووید 19 را تشریح کرد.

دستاوردهای پارک های علم و فناوری در مبارزه با کرونا، شرکت های مستقر در پارک ها 13 هزار میلیارد تومان محصول فروختند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهدی کشمیری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در نشست مجازی وزیر علوم، با روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور با موضوع بحث و آنالیز دستاوردهای پارک ها در مبارزه با بیماری کویید 19، ار فروش 13 هزار میلیارد تومانی محصولات شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در سال گذشته اطلاع داد.

مهدی کشمیری، با اشاره به آمار پارک های علم و فناوری سراسر کشور گفت: تعداد پارک های علم وفناوری کشور شامل 42 پارک و 1 شهرک علمی و تحقیقاتی می گردد. از این تعداد 35 پارک زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 8 پارک بیرون از وزارت علوم قرار دارند. پارک های زیر نظر وزارت علوم شامل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، 27 پارک وابسته به وزارت علوم و 7 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت علوم شامل تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی، تربیت مدرس، سمنان، تحصیلات تکمیلی زنجان و تحصیلات تکمیلی کرمان می گردد.

به گفته وی، پارک های غیروابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز شامل 2 پارک وابسته به دانشگاه های وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی (علوم پزشکی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی)، 1 پارک وابسته به دستگاه اجرایی (پارکICT)، 1 پارک وابسته به نهاد ریاست جمهوری (پارک پردیس)، 3 پارک وابسته به جهاد دانشگاهی (فناوری های نرم، البرز و کرمانشاه) و 1 پارک وابسته به بخش خصوصی (ایرانیان) است. پارک های علم و فناوری تقریباً هر 45 روز یکبار جلسه ای در سطح رؤسای پارک ها برگزار می نمایند.

تشریح دستاوردهای پارک های علم و فناوری

کشمیری در ادامه سخنان خود به تشریح دستاوردهای پارک های علم و فناوری پرداخت و گفت: مجموعه فروش شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در سال گذشته بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه 9 هزار واحد فناور در کشور فعال است که از این تعداد، هزار واحد مجوز دانش بنیان را کسب نموده اند، توضیح داد: خوشبختانه سال جاری بودجه پارک های علم و فناوری 24 درصد نسبت به سال 1398 رشد داشته است. مساحت اراضی پارک ها نیز هزار هکتار است.

کشمیری در خاتمه گفت: با شروع شیوع کرونا در کشور، بیش از 400 شرکت فناور در زمینه فراوری محصول های مبارزه با کرونا فعالیت خود را جهت دهی کردند. این فعالیت ها در زمینه های مختلف تجهیز و درمان بوده که شامل توانایی فراوری حدود یک میلیون ماسک در روز،، یک و نیم میلیون لیتر مواد ضدعفونی نماینده در روز، فراوری ونتیلاتور، مخازن اکسیژن، دماسنج های غیر تماسی، لباس های حفاظتی و کیت های تشخیص می گردد. در این میان پارک قزوین و سپس گلستان بیشترین فراوری مواد ضدعفونی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بیشترین فراوری ماسک و صنعتی شریف بیشترین تعداد شرکت های تجهیزاتی را در میان 400 شرکت فعال به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 969

به "دستاوردهای پارک های علم و فناوری در مبارزه با کرونا، شرکت های مستقر در پارک ها 13 هزار میلیارد تومان محصول فروختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای پارک های علم و فناوری در مبارزه با کرونا، شرکت های مستقر در پارک ها 13 هزار میلیارد تومان محصول فروختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید