دندانپزشکان برای شکست کرونا دست به جیب شدند

به گزارش تور تایلند، دندانپزشکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل برای شکست کرونا دست به جیب شده و حدود 94 میلیون تومان به بیمارستان های بابل یاری کردند.

دندانپزشکان برای شکست کرونا دست به جیب شدند

به گزارش تور تایلند به نقل از ایرنا، خیرین بابل که در این روزها میدان دار مبارزه با ویروس کرونا هستند در این میان دندانپزشکان دانشکده علوم پزشکی بابل نیز با تهیه اقلام مورد احتیاج بیمارستان هایی که بیماران کرونایی در آن بستری هستند به یاری هم صنفان خود برای شکست این ویروس آمدند.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل، استان مازندران گفت: با مشورت و همفکری و همت اساتید دانشکده و دندانپزشکان بابل برایتهیه ماسک و لباس برای پرستاران و پزشکان از جان گذشته بیمارستان های بابل، فراخوانی در بین همکاران و همچنین اساتید دانشکده دندانپزشکی به منظور جمع آوری یاری های نقدی اقدام شد.

دکتر احسان موعودی اضافه کرد: در این اقدام مبلغ حدود 94 میلون تومان جمع آوری شد.

وی بیان نمود: در قدم اول تعداد 500 عدد ماسک N 99 تهیه شد که تحویل بیمارستان روحانی شد.

وی اضافه کرد: در قدم بعدی تعداد 2 هزار عدد ماسک N 99 و500 عدد ماسک N95 تهیه شد که بین بیمارستانهای روحانی و یحیی نژاد تقسیم شده است.

وی همچنین بیان داشت: در اقدام سوم تعداد 231 عدد لباس ایزوله ضد آب یک هزار و 100 ماسک N99 تهیه شد که 109 عدد لباس به بیمارستان روحانی و110 عدد لباس، 500 عدد ماسک به بیمارستان یحیی نژاد، 100 عدد ماسک به بیمارستان بچه ها امیرکلا و 500 عدد ماسک به بیمارستان شهید بهشتی و 12عدد لباس ایزوله به متخصصین اورژانس بیمارستان شهید بهشتی بابل تحویل داده شد.

یمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل دارای یکهزار و 50 تخت است که هم اکنون با بستری حدود بیش از 400 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های مرحوم میناگر، شهید یحیی نژاد و روحانی بابل با این بیماری دسته و پنجه نرم می نماید و چند نفر نیز در این شهرستان جانشان را از دست داده اند.

فرماندار بابل هفته گذشته این شهرستان را با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری، شرایط قرمز بیان کرد و از مردم خواسته شد از منازل خارج نشوند و نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 886

به "دندانپزشکان برای شکست کرونا دست به جیب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندانپزشکان برای شکست کرونا دست به جیب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید