دولت افغانستان: برای مذاکره با آمریکا و طالبان نباید پیش شرطی باشد

به گزارش تور تایلند، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان اظهارداشت که برای مذاکره با مقامات آمریکایی و نمایندگان طالبان نباید هیچ پیش شرطی وجود داشته باشد.

دولت افغانستان: برای مذاکره با آمریکا و طالبان نباید پیش شرطی باشد

به گزارش دفتر منطقه ای تور تایلند، معصوم استانکزی رئیس هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان گفت که در شراطی کنونی نیاز به پیش شرطی برای مذاکرات با مقامات آمریکایی، افغان و نمایندگان طالبان نیست.

وی در کنفرانس ویدئویی که توسط انستیتو صلح واشنگتن برگزار شده بود، گفت که هیچ پیش شرط دیگری نباید وجود داشته باشد، اگر ما مذاکرات سه جانبه میان طالبان، آمریکا و دولت افغانستان مبنی بر تبادله زندانیان انجام می دادیم، پیشرفت بیشتری می داشتیم.

رئیس سابق امنیت ملی افغانستان گفت که باید با حسن نیت، اراده سیاسی و با این درک که به یک هدف مشترک برسیم باید در دوحه پشت میز مذاکره بنشینیم.

استانکزی ادامه داد که هدف بسیار ساده است، باید جنگ را متوقف کنیم و به صلح پایدار و ثبات در افغانستان دست یابیم.

وی افزود: باید درمورد دستور کار به توافق برسیم و برای اشتراک تمام ذینفعان فرایند صلح، ساختار ایجاد کنیم. باید از جستجوی درک متقابل آغاز کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان تاکید کرد که هیئت افغانستان در مذاکرات صلح عادلانه، برای همه و با ثبات در این کشور می خواهد تا به نفع تمام افغان ها، منطقه و جامعه بین المللی باشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 996

به "دولت افغانستان: برای مذاکره با آمریکا و طالبان نباید پیش شرطی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: برای مذاکره با آمریکا و طالبان نباید پیش شرطی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید