دولت چین: آمریکا بزرگترین بدهکار به سازمان ملل است

به گزارش تور تایلند، دولت چین در بیانیه ای با یادآوری بدهی 2 میلیارد دلاری آمریکا به سازمان ملل متحد از همه اعضای این سازمان خواست بدهی های خود را تسویه نمایند.

دولت چین: آمریکا بزرگترین بدهکار به سازمان ملل است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند، چین در بیانیه ای روز آدینه از همه اعضای سازمان ملل متحد خواسته تعهدات اقتصادی خود به سازمان ملل را اجرا نمایند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، چین در این بیانیه تأکید نموده واشنگتن بیش از 2 میلیارد دلار به سازمان ملل متحد بدهکار است.

در بیانیه چین با استناد به یک گزارش دفتر دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: تا تاریخ 14 می، کل ارقام پرداخت نشده مربوط به بودجه جاری سازمان ملل و بودجه حفظ صلح به ترتیب معادل 1.63 میلیارد و 2.14 میلیارد دلار آمریکا می باشند.

چین گفته با در نظر گرفته بدهی های معوقه آمریکا از سال های گذشته، ایالات متحده بزرگترین بدهکار سازمان ملل محسوب می گردد و بایستی به ترتیب مبالغ 1.165 میلیارد دلار و 1.322 میلیارد دلار آمریکا به این سازمان پرداخت کند.

آمریکا در حال حاضر 22 درصد از هزینه های جاری سازمان ملل را پرداخت می نماید که رقمی معادل 3 میلیارد دلار است. واشنگتن همچنین با پرداخت سالانه 6 میلیارد دلار در سال تأمین نماینده 25 درصد از بودجه های مربوط به عملیات حفظ صلح این سازمان است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه از میان 193 عضو سازمان ملل متحد 50 کشور از جمله چین یاری های خود به سازمان ملل را به طور کامل پرداخت کردند.

پکن دومین تأمین نماینده بودجه سازمان ملل بعد از آمریکا است. این کشور تأمین نماینده 12 درصد از بودجه های جاری و نزدیک به 50 درصد از بودجه های مربوط به نیرو های حافظ صلح سازمان ملل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1039

به "دولت چین: آمریکا بزرگترین بدهکار به سازمان ملل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت چین: آمریکا بزرگترین بدهکار به سازمان ملل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید