دیوان عالی ویسکانسین دادخواست فرجام خواهی ترامپ را رد کرد

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، یک قاضی فدرال آمریکا در شهر میلواکی دادخواست تیم انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای ابظال پیروزی جو بایدن در ایالت ویسکانسین را غیرعادی خواند و آن را رد کرد.

دیوان عالی ویسکانسین دادخواست فرجام خواهی ترامپ را رد کرد

قاضی برت لودویگ در حکم صادره گفت: از آنجا که این دادخواست نتوانست شواهدی دال بر انحراف آشکار از بخشنامه های مجلس قانونگذاری ویسکانسین ارائه دهد، شکایت ترامپ رد می شود.

گفتنی است که ویسکانسین جو بایدن دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا را به عنوان نامزد پیروز در این ایالت معرفی کرد (با 0.7 درصد رجحان بایدن بر ترامپ) و بدین ترتیب، بایدن 10 رأی الکترال این ایالت را از آن خود ساخت.

افزون بر این، بازشماری آرای دو بخش بزرگ این ایالت پیروزی بایدن را تأیید کرد.

این در حالی است که در انتخابات 2016، ترامپ توانست با اختلاف آرای اندکی در این ایالت بر رقیب دموکرات خود، هیلاری کلینتون پیروز شود.

گفتنی است که چهارشنبه گذشته دیوان عالی آمریکا دادخواست ایالت تگزاس را که از سوی کین پاکستون دادستان کل این ایالت مطرح شده و با استناد به نقض قوانین انتخاباتی در ایالت های میشیگان، جورجیا، ویسکانسین و پنسیلوانیا خواستار ابطال پیروزی بایدن در این چهار ایالت کلیدی و سرنوشت ساز شده بود، رد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1403

به "دیوان عالی ویسکانسین دادخواست فرجام خواهی ترامپ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی ویسکانسین دادخواست فرجام خواهی ترامپ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید