روسیه: هدف آمریکا مانع تراشی در مبارزه با کرونا در ایران است

به گزارش تور تایلند، وزارت خارجه روسیه با ابراز تأسف و نگرانی از سیاست غیرانسانی واشنگتن، از آمریکا خواست تا از مانع تراشی آگاهانه در مبارزه با ویروس کرونا در ایران دست برداشته و فوراً تحریم های ناعادلانه علیه تهران را لغو کند.

روسیه: هدف آمریکا مانع تراشی در مبارزه با کرونا در ایران است

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای بیان کرد که آمریکا به طور عمدی مانع از مبارزه ایران در مقابل ویروس کرونا می گردد و مقامات مسکو از واشنگتن می خواهد تا فوراً تحریم های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کند.

در این بیانیه آمده است: در شرایطی که گزارشات دریافتی گویای افزایش روز افزون بیماری فراگیر ناشی از ویروس COVID-19 در دنیا است، ما نمی توانیم به شرایط ناعادلانه و نابرابری که جمهوری اسلامی ایران - همسایه و شریک خوب ما دارد، بی توجه باشیم.

پیش از این ، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بیان کرد که تحریم های یک جانبه و غیرقانونی از سوی آمریکایی ها از ماه مه 2018 به اینطرف که در چارچوب کمپین فشار حداکثری بر تهران اعمال شده است، به مانع جدی برای مبارزه مؤثر با شیوع عفونت ویروس کرونا در این تبدیل شده است.

وزارت خارجه روسیه در این رابطه یادآور شد که علت قربانیان زیاد بیماری کرونا در ایران نه تنها در خود بیماری نهفته است ، بلکه این واقعیت تلخ است که ایالات متحده به عمد مانع از مقابله با این بیماری در جمهوری اسلامی می گردد.

این بیانیه تأکید نموده است که سیاست غیرانسانی آمریکا باعث تأسف عمیق و نگرانی جدی مقامات مسکو شده است.

وزارت امور خارجه روسیه مصرانه از طرف آمریکایی می خواهد تا با حقیقت روبرو گردد و تصمیمات لازم برای لغو فوری محدودیت های تحریمی که حقوق اساسی انسانی در ایران را هدف قرار داده را اتخاذ کند.

مقامات دیپلماتیک روس یادآور شدند: در شرایط بیماری فراگیر دنیای، زمانی برای تسویه حساب های ژئوپلیتیکی نیست ، به خصوص آنکه این تحریم ها به خودی خود بی پایه و اساس هستند و تنها برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه مقامات واشنگتن اختراع شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 897

به "روسیه: هدف آمریکا مانع تراشی در مبارزه با کرونا در ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: هدف آمریکا مانع تراشی در مبارزه با کرونا در ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید