زمان بازگشایی مدارس و نحوه حضور دانش آموزان؛ زوج و فرد قطعی شد؟ ، واکنش وزیر آموزش و پرورش به نگرانی ها

به گزارش تور تایلند، وزیر آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی از 15 شهریور شروع می گردد و اگر امکان رعایت پروتکل بهداشتی نباشد طبق مساحت کلاس دانش آموزان روزهای زوج و فرد می آیند.

زمان بازگشایی مدارس و نحوه حضور دانش آموزان؛ زوج و فرد قطعی شد؟ ، واکنش وزیر آموزش و پرورش به نگرانی ها

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: سال تحصیلی از 15 شهریور آغاز می گردد و کار آموزش دانش آموزان از این تاریخ جریان می یابد.

وی اضافه کرد: کیفیت ارائه آموزش ها به شرایطی که پروتکل های بهداشتی معین می نمایند، بستگی دارد البته اولویت نخست ما حضور دانش آموزان است و در مناطقی که می توان پروتکل های مورد نظر وزارت بهداشت را رعایت کرد کلاس های درس حضوری است.

حاجی میرزایی گفت: مدارس بسیاری داریم که تعداد دانش آموزان آنها اندک است بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است، در مناطقی که امکان رعایت پروتکل ها با تعداد دانش آموزان یک مدرسه وجود ندارد متناسب با مساحت کلاس و مدرسه دانش آموزان را تقسیم بندی نموده و تعدادی روزهای زوج و تعدادی روزهای فرد به مدرسه می آیند و سایر آموزش ها مجازی است.

وزیر آموزش و پرورش عنوان نمود: برای آموزش از راه دور دو امکان مدنظر است، نخست شبکه شاد که 65 تا 70 درصد دانش آموزان به آن دسترسی دارند و دوم آموزش های تلویزیونی.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه تلویزیونی از 15 شهریور تمام دروس را ارائه خواهد نمود، در شرایطی که بعضی دانش آموزان به شاد، اینترنت و تلویزیون دسترسی نداشته و امکان حضور در کلاس درس را ندارند به وسیله فراوری بسته های آموزشی آموزش آنها را انجام خواهیم داد.

حاجی میرزایی تأکید کرد: نکته حائز اهمیت این است که سلامت همه فرزندان برایمان اهمیت دارد و هر تصمیمی با رعایت کامل پروتکل ها و طبق دستورات وزارت بهداشت خواهد بود و هیچ دانش آموزی در شرایط کرونا از آموزش عقب نخواهد ماند. مخصوصاً طبقات محروم و ضعیف که ممکن است امکان دسترسی به اینترنت را نداشته باشند. در آموزش و پرورش متعهد هستیم که آموزش را به طور کامل به همه واجدان شرایط ارائه کنیم.

حاجی میرزایی در پاسخ به این سؤال که گفته شده نسخه جدید شاد دارای یک سری قابلیت جدید است و آیا برای سال تحصیلی آینده این قابلیت ها در دسترس دانش آموزان قرار خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: یک دسته از قابلیت ها مواردی هستند که به خود نرم افزار مربوط می گرددکه در حال حاضر اجرا شده است به عبارتی در نسخه جدید نرم افزار شاد امکان آزمون سازی، حضوروغیاب، کنترل تکلیف دانش آموزان، ارتباط زنده و تصویری بین معلم و دانش آموز و اختصاص فضای ویژه به معلمان که بتوانند در آنجا تدریس خود را انجام دهند، وجود دارد و همچنین امکان مدیریت تیم راهبری شاد و بعضی فعالیت های دیگر نیز تقویت شده است و این موارد از جمله ظرفیت هایی است که باید در شاد توسعه می دادیم.

وی ادامه داد: بخش دوم از نیازهای شاد به اینترنت و پهنای باند اختصاص یافته است که در این موارد با وزارت ارتباطات گفت وگو و توافق شده و سعی می گردد در کوتاه ترین زمان دسترسی تمام نقاط به شبکه اینترنت برقرار گردد و اینترنت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.

رایزنی برای اینترنت رایگان شاد

وزیر آموزش وپرورش گفت: در خصوص هزینه اینترنت در حال رایزنی هستیم. در مناطقی که الزاماً ناگزیر به آموزش غیرحضوری و مجازی می باشیم، کوشش می کنیم هزینه اینترنت را رایگان کنیم و تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید این کار انجام خواهد شد.

ستاد کرونا اجازه دهد حتما آموزش ها حضوری است

حاجی میرزایی در خصوص چگونگی آموزش در مناطق زرد و سفید توضیح داد: در این مورد در حال حاضر نمی توان اعلام نظر کرد و بستگی به پروتکل های بهداشتی در آن موقع دارد. در صورت اجازه برگزاری کلاس توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا حتماً کلاس ها را برقرار خواهیم کرد و قطعاً حضور افراد در کلاس تضمین نماینده کیفیت بهتر آموزش است. اگرچه ممکن است خانواده ها کمی نگران باشند ولی به آنها اطمینان می دهیم که سلامتی دانش آموزان برای ما در درجه اول اهمیت است و بر این باور هستم که چون نمی دانیم کرونا چه زمانی جامعه جهانی را ترک می نماید پس نمی توانیم کارها را رها کنیم لذا سعی می کنیم با ارائه آموزش باکیفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان، گامی به جلو گام برداریم.

وی گفت: به تمام همکاران در سراسر کشور اعلام کردم که ارائه آموزش در شرایط کرونا مستلزم هوشیاری تمام و کامل است و باید دائماً شرایط را رصد کنیم و نظارت را کامل تر کنیم تا همه چیز به صورت کامل و بهترین شرایط ادامه پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: شرایط آموزش هر منطقه و استان را به شورای آموزش استان اعلام خواهیم کرد و شورای آموزشی مدرسه می تواند با توجه به آنچه به استان اعلام می گردد، عمل کند.

استفاده از شبکه شاد برای آموزش رسمی قطعی است

حاجی میرزایی در خصوص استفاده از نرم افزارهای جایگزین شاد در بعضی مدارس گفت: تمام مدارس دولتی به طورقطع برای آموزش مجازی از شبکه شاد استفاده خواهند کرد و حق استفاده از نرم افزار دیگری را نخواهند داشت و مدارس غیردولتی هم الزاماً هم برای آموزش رسمی باید از شاد استفاده نمایند و برای آموزش های مکمل می توانند با هماهنگی وزارت آموزش وپرورش از نرم افزارهای مورد تائید استفاده نمایند.

وی گفت: با توجه به عدم دسترسی بعضی از دانش آموزان در مناطق محروم به گوشی های هوشمند در کوشش هستیم تا با یاری خیرین و یاری های مردمی بتوانیم تعدادی گوشی هوشمند در اختیار دانش آموزان قرار دهیم؛ اما اصراری بر این نیست که برای آموزش، دانش آموزی حتماً به اینترنت و ابزار هوشمند دسترسی داشته باشد و ما وظیفه آموزش به تمام دانش آموزان را چه به وسیله مجازی و ابزارهای هوشمند و چه از راه های دیگر داریم، اصل این است که هیچ دانش آموزی بدون آموزش نماند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1208

به "زمان بازگشایی مدارس و نحوه حضور دانش آموزان؛ زوج و فرد قطعی شد؟ ، واکنش وزیر آموزش و پرورش به نگرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان بازگشایی مدارس و نحوه حضور دانش آموزان؛ زوج و فرد قطعی شد؟ ، واکنش وزیر آموزش و پرورش به نگرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید