سرلشکر موسوی: ناگفته های 8 سال دفاع مقدس تبیین گردد

به گزارش تور تایلند، فرمانده کل ارتش گفت: ناگفته های زیادی از دوران 8 سال دفاع مقدس و البته نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حماسه بزرگ وجود دارد که ضروری است تشریح و تبیین گردد.

سرلشکر موسوی: ناگفته های 8 سال دفاع مقدس تبیین گردد

به گزارش گروه سیاسی تور تایلند به نقل از روابط عمومی ارتش، نشست صمیمی امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، بمناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با جمعی از پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش از نیرو های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی در ستاد ارتش برگزار گردید.

امیر موسوی در این ملاقات ضمن ابراز خوشحالی از ملاقات پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس گنجینه بی مانند سال هایی است که طی آن رزمندگان پرشور میهن اسلامی مان حماسه ای فراموش ناشدنی خلق کردند و عزت ایران عزیز را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه نمود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در این کارزار بی مثال، کارنامه ای ارزشمند از خود به یادگار گذاشت تا پایندگان و آیندگان با استفاده از این تجارب راه مقاومت تا پبروزی کامل را ادامه دهند.

فرمانده کل ارتش، اضافه نمود: اکنون که چهلمین سالگرد شروع جنگ تحمیلی است، نقش ارزشمند راویان دفاع مقدس در انتقال مفاهیم این گنج بی بدیل و حدیث این دلاورمردی ها به نسل های آینده، ضرورت بیشتری یافته است.

امیر موسوی در ادامه با تاکید بر لزوم دادن آدرس درست به آیندگان در مورد دفاع مقدس و رشادت ها و ایثارگری های صورت گرفته، اعلام کرد: ناگفته های زیادی از دوران 8 سال دفاع مقدس و البته نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حماسه بزرگ وجود دارد که ضروری است با زبان و قلم بزرگانی که خود در جبهه های دفاع مقدس حضور داشتند، تشریح و تبیین گردد.

وی با اشاره به ظرفیت های فضای مجازی گفت: فضای مجازی خیلی گسترده و زمینه فعالیت زیادی دارد که با توجه به استقبال عموم مردم بویژه جوانان عزیز از آن، ضروری است بصورت آگاهانه در این حوزه ورود نموده و مفاهیم و مصادیق ارزشمند دفاع مقدس، با توجه جدی به صحت و تطبیق دقیق با واقعیات صحنه، برای جوانان تشریح و تبیین گردد.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر اهمیت دوره های معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی گفت: باید به مراکز آموزشی توجه ویژه تری گردد و لایه ها و ابعاد 8 سال دفاع مقدس، برای جوانان عزیز به عنوان یک سرمایه قابل بهره برداری برای آینده به خوبی تفهیم گردد.

امیر موسوی در انتها از پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش که در جهت شناساندن هرچه بیشتر دفاع مقدس به نسل های بعد تمام همت خود را به کار گرفته و در این راستا آثار فاخری نیز تهیه و منتشر نموده اند، تقدیر و تشکر کرد.

در این ملاقات پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش به بیان خاطرات و راه چاره هایی در مورد انتقال درست مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1150

به "سرلشکر موسوی: ناگفته های 8 سال دفاع مقدس تبیین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکر موسوی: ناگفته های 8 سال دفاع مقدس تبیین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید