سرمایه گذاری های میلیاردی عربستان در صنعت بازی های کامپیوتری

به گزارش تور تایلند، در چارچوب طرح ولیعهد عربستان جهت تنوع بخشی به منابع اقتصاد کشور به جای صرف اتکای بر نفت؛ ریاض در کوشش است تا در بازی های کامپیوتری که ولیعهد سعودی نیز شیفته آنها است، سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری های میلیاردی عربستان در صنعت بازی های کامپیوتری

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، صندوق ثروت حاکمیتی عربستان بیش از سه میلیارد دلار در سه شرکت بازی های کامپیوتری در آمریکا سرمایه گذاری نموده است که این شرکت ها عبارت از Activision Blizzard وElectronic Arts وTake-Two Interactive هستند. این اقدام تلاشی برای کاهش اتکای عربستان به نفت است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ریاست صندوق ثروت حاکمیتی عربستان معروف به اسم PIF را بر عهده دارد و در سال 2016 گفت که بخشی از نسل اول در عربستان است که با بازی های کامپیوتری عظیم شده است.

شرکت وابسته به سازمان خیریه ولیعهد به نام موسسه محمد بن سلمان در نوامبر گذشته گفت که یک سوم سهام شرکت ژاپنی SNK که بازی های King of Fighters و Samurai Shodown را توسعه می دهد، خریداری نموده است.

این موسسه خیریه که به نام موسسه مسک نیز معروف است، گفت که در آینده سهام خود را به 51 درصد افزایش خواهد داد.

صندوق ثروت حاکمیتی 14.9 میلیون سهام در Activision Blizzard به ارزش بازاری حدود 1.4 میلیارد دلار طی سه ماهه چهارم در اختیار داشت.

خریدهای دیگر آن شامل 7.4 میلیون سهام در Electronic Arts و 3.9 میلیون سهام در Take-Two Interactive به ارزش 1.1 میلیارد دلار و 826 میلیون دلار در اواخر ماه دسامبر گذشته بود.

سهام های تمامی سه سازنده بازی ها از خاتمه سه ماهه سوم افزایش یافت و Activision Blizzard افزایش حدود 27 درصدی و Electronic Arts افزایش 12 درصدی و Take-Two Interactive افزایش 18 درصدی را رقم زدند.

صندوق سرمایه گذاری دولتی بخشی اساسی از طرح ولیعهد برای تنوع بخشی به اقتصاد عربستان به جای اتکای آن بر نفت است.

شرط بندی های بسیار برای این بازی ها، علامت سوالی را درمورد چگونگی رهبری و مدیریت ولیعهد و یاسر الرمیان، از مسؤولان صندوق حاکمیتی در خصوص تغییر در نحوه سرمایه گذاری های عربستان در خصوص ثروت این صندوق ایجاد نموده است.

پایگاه دوت اسپرتس که در زمینه بازی های الکترونیکی فعالیت می نماید، سال گذشته نوشت که بن سلمان حدود 70 هزار دلار را طی سه سال اخیر (تا سال 2020) برای بازی مشارکتی در اینترنت از جمله شش هزار دلار در این سال برای بازی Dota 2 هزینه نموده است.

این پایگاه نوشت، هنگامی که مردم از اصلاح نهنگ های بازی های اینترنتی صحبت می نمایند، معمولاً منظورشان به افرادی است که هزینه های گزافی را در یک بازی صرف می نمایند. این سایت در این راستا به ولیعهد عربستان اشاره نمود.

این پایگاه فاش کرد که بن سلمان زمان های طولانی را برای بازی سپری نموده و او از سال 2011 دراین زمینه فعال بوده و بیش از 10 هزار مسابقه را در Dota با میانگین برد 51 درصدی بازی نموده است. او 9046 ساعت در Dota سپری نموده و حدود 550 ساعت را در Team Fortress 2 گذرانده است.

روزنامه نیویورک تایمز در سال 2018 در مقاله ای با عنوان جستاری در رویای ولیعهد؟ عربستان با بازی های الکترونیکی، ایران را درمی نوردد نوشت که بازی اینترنتی وجود دارد که در آن ولیعهد عربستان نشان داده می گردد که فرایند حمله به ایران را مدیریت می نماید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1561

به "سرمایه گذاری های میلیاردی عربستان در صنعت بازی های کامپیوتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری های میلیاردی عربستان در صنعت بازی های کامپیوتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید