سیم کارت واگذارشده چطور بازیابی می گردد؟

به گزارش تور تایلند، برای بازیابی اطلاعات سیم کارتی که منقضی یا واگذار شده است، می توان با مراجعه به سامانه همتا و وارد کردن شناسه (IMEI) دستگاه و شماره سیم کارت، اطلاعات را بازیابی کرد.

سیم کارت واگذارشده چطور بازیابی می گردد؟

در صورتی که قبلاً در سایت همتا ثبت ننموده باشید (کارتابل کد ملی تشکیل نداده باشید) و سیم کارت شما منقضی شده باشد یا مالکیت آن را به شخص دیگری واگذار نموده باشید، اطلاعات دستگاه های شما از کارتابل سیم کارت منقضی یا واگذارشده در همتا حذف می گردد، اما می توانید این اطلاعات را برای سیم کارت های دیگر خود بازیابی کنید. برای این کار ضروری است شناسه (IMEI) دستگاه یا دستگاه های خود و شماره سیم کارت منقضی یا واگذارشده را داشته باشید.

کارتابل کد ملی با دو سیم کارت یا بیشتر، نیازی به بازیابی اطلاعات ندارد. بنابراین در صورتی که قبلا در سایت همتا ثبت نام نموده و کارتابل کد ملی تشکیل داده باشید، در صورتی که بیش از دو سیم کارت در کارتابل شما باشد، با منقضی شدن یکی از سیم کارت ها یا واگذار کردن مالکیت یکی از سیم کارت ها، اطلاعات دستگاه در کارتابل کد ملی باقی می ماند.

برای بازیابی اطلاعات سیم کارت واگذارشده، در مرحله اول، باید به درگاه اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir مراجعه گردد. برای ورود به سامانه می توان از شماره سیم کارت استفاده کرد و یا اینکه ابتدا در سامانه ثبت نام کرد و سپس با استفاده از کد ملی وارد سامانه شد. در ادامه، مراحل با استفاده از ورود با شماره سیم کارت آورده می گردد.

پس از وارد کردن شماره سیم کارت، رمز عبور موقت برای آن شماره ارسال می گردد. با استفاده از رمز عبور ارسال شده و وارد کردن کد امنیتی، وارد سامانه شوید. در ادامه در صفحه اصلی مدیریت دستگاه ها روی گزینه افزودن دستگاه کلیک کنید.

در صفحه بازشده، شناسه (IMEI) دستگاه خود را که می خواهید اطلاعات آن از کارتابل قبلی (کارتابل حذف شده) به این کارتابل انتقال یابد را وارد کنید و روی گزینه ثبت کلیک کنید. سپس پیغامی مبنی بر وارد کردن شماره سیم کارت قبلی (سیم کارت منقضی یا واگذارشده) را دریافت می کنید. شماره سیم کارت را به صورت کامل وارد نموده و روی گزینه تأیید کلیک کنید. در صورتی که اطلاعات واردشده صحیح باشد فرایند با موفقیت صورت گرفته و اطلاعات دستگاه شما در این کارتابل قرار می گیرد.

بازیابی اطلاعات کارتابل کد ملی با یک سیم کارت

اگر در کارتابل کد ملی خود فقط یک شماره سیم کارت وارد نموده باشید و این شماره سیم کارت منقضی شده باشد و یا مالکیت آن را به شخص دیگری واگذار نموده و رمز کارتابل خود را نیز فراموش نموده باشید، می توانید با انجام فرآیند فراموشی رمز کارتابل کد ملی، تمامی اطلاعات دستگاه هایتان را در کارتابل کد ملی بازیابی کنید.

برای این کار، در صفحه اصلی سایت همتا، در قسمت فراموشی رمز عبور روی گزینه بازیابی کلیک کنید. در صفحه بازشده گزینه پیغام کوتاه را انتخاب کنید. کد ملی، شماره سیم کارت جدید متعلق به کدملی خودتان و تاریخ تولد را وارد کنید. شماره سیم کارت جدید به کارتابل شما اضافه می گردد و رمز جدید نیز به آن پیغامک می گردد.

البته در صورتی که در کارتابل کد ملی خود چندین سیم کارت داشته باشید و فقط یکی از آن ها منقضی یا واگذار شده باشد، در مرحله شماره دو، امکان تعریف شماره سیم کارت جدید نیست و با استفاده از سایر شماره های موجود در کارتابل می توانید رمز جدیدی برای کارتابل خود دریافت کنید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1724

به "سیم کارت واگذارشده چطور بازیابی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت واگذارشده چطور بازیابی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید