طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد نمود

به گزارش تور تایلند، یک عضو تیم مذاکره کننده طالبان با رد احتمال ایجاد دولت ائتلافی این گروه با دولت اشرف غنی گفت که دولت کابل مانند یک کشتی در حال غرق است و در صورت پیوستن این گروه به دولت، طالبان نیز غرق خواهد شد.

طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد نمود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، یک عضو ارشد تیم مذاکره نماینده طالبان که خواست نامش فاش نگردد با فاسد و ناتوان خواندن دولت افغانستان توضیح داد که این گروه با کشتی در حال غرق شدن اشرف غنی دولت ائتلافی تشکیل نخواهد داد و این اقدام طالبان را نیز غرق خواهد نمود.

سی بی اس نیوز نوشت: به نظر می رسد حتی دولت اشرف غنی نیز با نشستن بر سر میز مذاکره با طالبان تایید نموده که این گروه کنترل نیمی از افغانستان را در دست دارد و قدرتمندتر از آن است که نادیده گرفته گردد.

یک عضو تیم مذاکره نماینده طالبان نیز در این باره گفت که تنها طالبان می تواند به این جنگ خاتمه دهد و ثبات را به افغانستان بیاورد.

طالبان در حالی احتمال ایجاد دولت ائتلافی با اشرف غنی را رد نموده که رئیس جمهور افغانستان نیز بارها مخالفتش را با ایجاد دولت موقت اعلام نموده و از طالبان نیز خواسته تا در نظام جمهوری ادغام شوند و به وسیله اشتراک در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری به اهداف سیاسی شان دست پیدا نمایند.

امرالله صالح معاون اول غنی نیز می گوید که در مذاکرات با طالبان هیچ معامله ای درباره نام، محتوا و نوع نظام سیاسی با طالبان صورت نخواهد گرفت .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1254

به "طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید