قاره سبز آلوده ترین منطقه کرونایی در دنیا

به گزارش تور تایلند، بر اساس اخرین آمارهای منتشر شده، 52 کشور مستقر در قاره سبز آلوده ترین منطقه دنیا به لحاظ شمار ابتلا به ویروس کرونا شناخته می شوند.

قاره سبز آلوده ترین منطقه کرونایی در دنیا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خبرگزاری فرانس پرس با استناد به داده های آماری جمع آوری شده از نهادهای بهداشتی در اروپا اعلام نمود که تا به امروز بیش از 25 میلیون نفر در قاره اروپا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

پس آن، آمریکا و کانادا با ثبت 19 میلیون و 188 هزار و 172 مبتلا، آمریکای لاتین و جزایر کارائیب با 15 میلیون و 24 هزار و 469 مبتلا و آسیا با 13 میلیون و 617 هزار و 4 مبتلا در رده های بعدی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، اروپا نخستین منطقه دنیا بود که 27 آذر، شمار جان باختگان کرونایی در این منطقه را نیم میلیون نفر اعلام نمود.

ویروس کرونا موسوم به کووید19 اواسط ماه دسامبر 2019 (24 اذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان دنیای بهداشت روز چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر دنیای شناسایی و اعلام می نماید.

این در حالی است که دانشمندان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا رد این ویروس را پیش از این تاریخ رسمی گرفته و نتایج پژوهش شان را در نشریه بیماری های عفونی بالینی منتشر نموده اند.

این پژوهشگران پس از یازده ماه، با آنالیز نتایج قبلی، 39 نفر را در سه ایالت آمریکا شناسایی نموده اند که دو هفته قبل از اعلام رسمی چین، در خون شان پادتن کرونا وجود داشته است. اولین مورد کرونا در آمریکا 21 ژانویه 2020 یعنی سه هفته بعد از اعلام چین شناسایی شد.

در همین حال شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس و آفریقای جنوبی وحشت تازه ای در دنیا ایجاد نموده است. وزیر بهداشت انگلیس اولین بار دو هفته پیش خبر شناسایی این ویروس را با مجلس در میان گذاشت، و مدعی شد که واکسن های کرونا در برابر این ویروس مقاوم هستند.

گفته می گردد این ویروس جهش یافته که برای اولین بار در منطقه کنت شناسایی شده 70 درصد مسری تر از ویروس اصلی است و می تواند بچه ها را به همان اندازه بزرگسالان آلوده و بیمار کند.

تعداد افراد آلوده به ویروس جدید در لندن از 18 درصد در میانه نوامبر به 62 درصد در میانه دسامبر رسیده است. این ویروس به گفته کارشناسان کمیته مشورتی دولت در زمینه بیماری های مسری تنفسی، 21 سپتامبر برای اولین بار دیده شده است.

اما آنها تا 8 دسامبر نسبت به جدی بودن تهدید آن مطمئن نبوده اند. پایان 11 دسامبر از وجود آن ابراز نگرانی نموده اند. نهایتاً مت هنکاک در 14 دسامبر این موضوع را با مجلس در میان گذاشته و 19 دسامبر بوریس جانسون آن را به طور علنی اعلام نمود.

بدین ترتیب دولت انگلیس حداقل سه ماه وجود این ویروس جهش یافته را مخفی نموده است. گفته می گردد دانشمندان تا زمان اعلام خطر هنوز توان تفکیک بین علت و معلول را نداشته اند. یعنی نمی دانسته اند شیوع انفجار گونه در مناطقی از لندن و کنت و ویروس جدید رابطه علت و معلولی دارند.

بر همین اساس افزون بر 50 کشور از جمله ایران به دلیل نگرانی از گسترش گونه جدید کرونا مرزهای خود را به روی انگلیس بسته اند. با این حال ایالت بادن وورتمبرگ آلمان دیروز از شناسایی اولین مورد مبتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا اطلاع داد.

وزیر بهداشت این ایالت جنوبی آلمان در بیانیه ای اعلام نمود که فرد مبتلا در تاریخ 20 دسامبر (30 آذر) از فرودگاه هیترو لندن به فرانکفورت برای دیدار بستگان خود آمده بود که آزمایش وی مثبت شد. تحلیل ژنتیکی بیشتر بر روی این نمونه در آزمایشگاهی در برلین مورد B.1.1.7(گونه جهش یافته) را تایید کرد.

این ایالت جنوب غربی آلمان که با فرانسه و سوئیس مرز مشترک دارد، اعلام نمود که این اولین مورد شناخته شده در آلمان است.

دولت انگلیس برای جلوگیری از گسترش این بیماری در داخل، محدودیت های شدیدی را در مناطق جنوب شرقی کشور به اجرا گذاشته و فرمان درخانه بماند صادر نموده است. نیروی پلیس نیز مامور شده تا بر حسن اجرای محدودیت ها در سطح کشور نظارت کند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1448

به "قاره سبز آلوده ترین منطقه کرونایی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاره سبز آلوده ترین منطقه کرونایی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید