ماجرای عجیب انتقال جوان ایلامی کر و لال به افغانستان!

به گزارش تور تایلند، یکی از بستگان محمد کریم جاسمی جوان ایلامی جزئیات انتقال این پسر به افغانستان را تشریح کرد.

ماجرای عجیب انتقال جوان ایلامی کر و لال به افغانستان!

به گزارش، در اتفاقی عجیب و حیرت انگیز جوان کر و لال ایلامی که برای زیارت امام رضا (ع) راهی مشهد مقدس بود، توسط پلیس شهرستان خرم آباد دستگیر و از آنجا که قادر به تکلم و بیان واقعیت به ماموران نیروی انتظامی نبود، به اشتباه وی را به همراه جمعی از افغان ها به این کشور منتقل کردند.

محمد کریم جاسمی یکی از بستگان این جوان ، در تشریح جزئیات این ماجرا گفت: حامد آس ساکن بخش مهر شهرستان ملکشاهی ایلام که به طور مادر زاد کرو لال است، در تاریخ بیستم آبانماه گذشته به قصد زیارت امام رضا (ع) خانه را بدون اطلاع والدینش ترک می کند که در شهرستان خرم آباد استان لرستان توسط عوامل انتظامی کلانتری 12 این شهرستان به عنوان تبعه افغان دستگیر می شود.

وی ادامه داد: پس از مراحل قانونی دادستان خرم آباد وی را به اردوگاه ابراهیم آباد محل اسکان اتباع افغان در شهرستان اراک منتقل می کنند و طبق شواهد و کسانی که همراه او بودند، این جوان در طول راستا هم راننده و هم افراد دیگر در داخل خودرو مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

جاسمی اضافه کرد: پس از چند روز حامد را از طریق مرز تایباد به کشور افغانستان منتقل می کنند که البته در طول این مدت خانواده این جوان و بنده از طریق کلانتری استان ایلام پیگیر مفقود شدنش بودیم.

وی گفت: انتها بر اساس استعلام شماره پلاک موتور این جوان متوجه شدیم که موتورش در پارکینگ کلانتری 12 شهرستان خرم آباد توقیف شده است.

جاسمی مطرح نمود: در حال حاضر نیز عمو های حامد به قصد جستجوی این نوجوان راهی کشور افغانستان شدند و همچنین پدرش در تهران در حال تلاش است که شاید بتواند ملاقاتی با رئیس قوه قضاییه داشته باشد و این موضوع را به وی اطلاع دهد.

وی ادامه داد: پدر و مادر حامد 4 فرزند دارند که دوتای آن ها نیز کر و لال هستند و یکی دیگرشان نیز معلول است و حامد تحت پوشش بهزیستی شهرستان ملکشاهی قرار گرفته است.

جاسمی در انتها گفت: امیدوارم با پیگیری های دستگاه قضایی و پلیس بین الملل هرچه زودتر حامد به آغوش خانواده اش بازشود و پدر و مادر این جوان از نگرانی درآیند.

منبع: ایلنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 65

به "ماجرای عجیب انتقال جوان ایلامی کر و لال به افغانستان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب انتقال جوان ایلامی کر و لال به افغانستان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید