ماهاتیر محمد خواستار استعفای ترامپ شد

به گزارش تور تایلند، نخست وزیر مالزی ضمن انتقاد از اقدام اخیر سنای آمریکا در تبرئه رئیس جمهور آن کشور شرح داد دونالد ترامپ باید از سمت خود کناره گیری کند.

ماهاتیر محمد خواستار استعفای ترامپ شد

به گزارش تور تایلند به نقل از فارس، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امروز (شنبه) در سومین کنفرانس اتحادیه نمایندگان پارلمانی برای القدس در کوالالامپور در پاسخ به سؤالی درباره توصیه ای برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستار استعفای وی شد.

بنا به گزارش پایگاه خبری ان اس تی، وی در جمع تور تایلند در پایتخت مالزی در پاسخی بسیار کوتاه به سؤال چه توصیه ای برای ترامپ دارید؟ گفت: استعفا.نخست وزیر مالزی در واکنش به تبرئه شدن ترامپ از دو اتهامی که در قطعنامه استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا مطرح شده بود، گفت که ای کاش سنا تصمیم بهتری در این خصوص اتخاذ می کرد. پنجشنبه هفته گذشته، با رأی سنا آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هر دو بند اتهامی خود در قطعنامه استیضاح مجلس نمایندگان تبرئه شد.

ماهاتیر محمد در خصوص عملکرد ضعیف ترامپ گفت: او فردی است که با استفاده از فشار به کشورهای خارجی برای پیروزی در انتخابات، سیاست کشورش را لکه دار کرده است و این برای آمریکا قابل قبول نیست.این مقام عالیرتبه مالزی ادامه داد: چنین چیزی در اینجا هم قابل قبول نیست. اگر هر فرد خارجی برای اعمال نفوذ در نتیجه انتخابات ما تلاش کند، اقداماتی را علیه آنها انجام خواهیم داد.

در جلسه روز پنجشنبه هفته گذشته سنا آمریکا، در ابتدا در خصوص اتهام سوءاستفاده از قدرت در پرونده اوکراین گیت رای گیری شد. در این رای گیری 52 نفر از سناتورها ترامپ را تبرئه کردند و تنها 48 نفر به گناهکار بودن او رای دادند. برای رای آوردن استیضاح، 67 سناتور باید ترامپ را گناهکار تشخیص می دادند. سپس در خصوص بند ممانعت از اجرای عدالت در مجلس سنای آمریکا رای گیری شد. در خصوص این بند نیز 53 سناتور ترامپ را گناهکار ندانستند و 47 سناتور به گناهکار بودن او رای دادند.

مجلس نمایندگان آمریکا در تاریخ 18 دسامبر سال 2019 میلادی به استیضاح رئیس جمهور آمریکا در خصوص سوءاستفاده از قدرت و ایجاد مانع در اجرای عدالت (کارشکنی در کار کنگره در جهت تحقیقات استیضاح) رای داد. مجلس نمایندگان آمریکا دارای اکثریت دموکرات است. در پی این رای مجلس نمایندگان، استیضاح ترامپ برای برگزاری دادگاه استیضاح به مجلس سنای آمریکا ارجاع شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 831

به "ماهاتیر محمد خواستار استعفای ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهاتیر محمد خواستار استعفای ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید