معاون وزیر بهداشت: مهمترین احتیاج بیماران تنفسی دستگاههای یاری تنفسی است

به گزارش تور تایلند، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون درمان وزیر بهداشت گفت: مهمترین احتیاج تجهیزاتی بیماران تنفسی دستگاه های یاری تنفسی است که خوشبختانه هم در استان سیستان و بلوچستان به میزان کافی وجود دارد و هم در سطح کشور امکان ساخت و تهیه آن فراهم شده است.

معاون وزیر بهداشت: مهمترین احتیاج بیماران تنفسی دستگاههای یاری تنفسی است

دکتر قاسم جان بابایی در سفر به زاهدان و در بازدید از بخش های بستری بیماران حاد تنفسی و بیماران کرونا مثبت در بیمارستان بوعلی زاهدان اضافه نمود: حجم خدمات ارائه شده به بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان های زاهدان فوق العاده است.

وی ادامه داد: بیش از 4 ماه مداوم است که کادر درمان دانشگاه های علوم پزشکی و از جمله همکارانمان در زاهدان در حال ارائه خدمات به بیماران تنفسی و کرونا مثبت هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در سیستان و بلوچستان را افراد جوان و میانسال تشکیل می دهند اضافه نمود: این واقعیت نشان دهنده چرخش ویروس در جامعه است و ضرورت توجه بیشتر به رعایت فاصله گذاری فیزیکی را نشان می دهد.

وی گفت: در چند سال اخیر تخت های بستری در استان سیستان و بلوچستان توسعه قابل قبولی داشته است و با تکمیل تخت های بستری اختصاصی کرونا از ظرفیت دیگر بخش ها برای ارائه خدمات به بیماران استفاده خواهد شد.

دکتر جان بابایی بیان داشت: مهمترین احتیاج تجهیزاتی بیماران تنفسی دستگاه های یاری تنفسی است که خوشبختانه هم در استان سیستان و بلوچستان به میزان کافی وجود دارد و هم در سطح کشور امکان ساخت و تهیه آن فراهم شده است.

وی اضافه نمود: با تمام این تمهیدات و پیش بینی ها، پیشگیری از بروز موارد جدید با رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و استفاده از ماسک مهمترین اولویت ماست چون به هرحال درصدی از مبتلایان با وجود دریافت کاملترین و بهترین خدمات درمانی هم ممکن است جان خود را از دست بدهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1127

به "معاون وزیر بهداشت: مهمترین احتیاج بیماران تنفسی دستگاههای یاری تنفسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت: مهمترین احتیاج بیماران تنفسی دستگاههای یاری تنفسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید