مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است

به گزارش تور تایلند، مشاور امور سیاسی در شورای عالی سیاسی یمن با اعلام این که طرح صلح پیشنهادی انصارالله مورد استقبال سازمان ملل و بعضی کشور ها قرار گرفته، گفت که ریاض در کوشش برای تماس با سخنگوی این جنبش است.

مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند، عبدالاله حجر مشاور امور سیاسی در شورای سیاسی عالی یمن در تبادل نظر با تلویزیون المیادین گفت، ریاض در کوشش برای تماس با محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله است.

حجر تأکید کرد، ریاض با جنبش انصارالله از همان شروع مذاکرات صلح، به وسیله سفیرش تبادل نظر می نماید.

عبدالاله خجر تأکید کرد که جنبش انصارالله برای تامین ثبات و حاکمیت، سرانجام دادن به جنگ و تجاوز، لغو محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا و همچنین پرداخت حقوق تمام کارکنان دولت کوشش می نماید.

وی تأکید کرد: ما از تمامی جهانیان (جهت مذاکره) استقبال می کنیم و برای کسانی که به دنبال برقراری ارتباط با ما هستند، مانع نمی شویم بلکه بر عکس، ابتکار عمل صلح را کلید زده ایم و هرگونه کوشش برای صلح تحت شروط ما انجام خواهد شد.

این مقام انصارالله در ادامه تصریح کردکه طرح صلحی که پیشنهاد داده اند از سوی مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن و نیز بعضی کشور ها مورد استقبال قرار گرفته است، ولی در مقابل، اگر این صلح رد گردد تفنگ های ما آماده (شلیک) هستند.

مشاور امور سیاسی در شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد که صلح بزرگ ترین گزینه است و آن گزینه ملت برای کاستن از رنج های شان و لغو محاصره و نیز سرانجام دادن به جنگ است، ولی طرف مقابل در صلح هشدار های بزرگ داخلی و خارجی می بیند و طرف سعودی تردید و ترس دارد از این جهت، که گام های صلح یک شکست برای آن به شمار آید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 21

به "مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید