نماینده عراقی: اربیل درآمدهای نفتی را به بغداد پرداخت نمی کند

به گزارش تور تایلند، نماینده فراکسیون صادقون خبر داد که کردستان عراق، مبالغ و درآمدهایی را که در بودجه آمده و مربوط به درآمدهای حاصله از صادرات نفت توسط این منطقه است، به بغداد پرداخت نمی کند.

نماینده عراقی: اربیل درآمدهای نفتی را به بغداد پرداخت نمی کند

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند، محمد کریم کننده فراکسیون صادقون در مجلس عراق از عملکرد دولت کردستان در قبال بغداد انتقاد کرد.

کریم گفت که کردستان عراق، مبالغ و درآمدهایی را که در بودجه آمده و مربوط به درآمدهای حاصله از صادرات نفت توسط این منطقه است، [به بغداد] پرداخت نمی کند.

وی تأکید کرد که بغداد اما مبالغی به دولت منطقه کردستان پرداخت می کند و این در حالی است که کمیته های تشکیل شده بین طرفین، به هیچ راه چاره موفقیت آمیزی برای حل این بحران دست نیافته است.

این کننده عراقی خاطر نشان کرد، با وجود تشکیل کابینه جدید در عراق، دولت کردستان اما اقدام جدی برای حل بحران کنونی انجام نداده است.

به گزارش شبکه خبری الغدیر، کریم همچنین گفت که اربیل، مبالغی را که بر اساس قانون بر عهده دولت کردستان بوده و مربوط به درآمدهای نفتی و غیر نفتی است، به بغداد پرداخت نکرده است.

وی در پایان تأکید کرد که منافع کُردها در این است که مبالغی را که باید به بغداد بدهند، پرداخت کنند تا دولت مرکزی بتواند قانون را اجرایی کرده و حق و حقوق اربیل در بودجه را پرداخت نماید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1082

به "نماینده عراقی: اربیل درآمدهای نفتی را به بغداد پرداخت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: اربیل درآمدهای نفتی را به بغداد پرداخت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید