نماینده مجلس انگلیس خواهان تحقیق درباره جنگ افغانستان شد

به گزارش تور تایلند، نماینده مجلس انگلیس با اظهار اینکه تلفات و هزینه جنگ افغانستان 3 برابر جنگ عراق بوده است، خواهان تحقیق درباره اقدامات ارتش انگلیس در افغانستان شد.

نماینده مجلس انگلیس خواهان تحقیق درباره جنگ افغانستان شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، توبیاس الوود نماینده مجلس انگلیس خاطرنشان کرد که جنگ افغانستان در مقایسه با جنگ عراق 3 برابر هزینه و تلفات بیشتری برای کشورش داشته است اما چرا مانند جنگ عراق مورد تحقیق قرار نمی گیرد.

الوود در مجلس عوام انگلیس گفت که ماموریت جنگی این کشور برای مالیات دهندگان 8 میلیارد پوند هزینه داشت، 179 نظامی انگلیسی کشته شدند و تحقیقات کاملاً مستقل درباره آن صورت گرفت.

وی اضافه نمود که اما جنگ افغانستان 28 میلیارد پوند هزینه داشت و منجر به کشته شدن 450 نظامی انگلیسی شد اما دولت تا به امروز خواهان تحقیق درباره این جنگ نشده است.

این سرهنگ سابق ارتش انگلیس ادامه داد که نیروهای خارجی درحالی از افغانستان خارج می شوند که طالبان خشونت ها را افزایش داده است و افغانستان در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است.

الوود تاکید نمود: این نمی تواند استراتژی خروجی باشد که ما هرگز پیش بینی نموده باشیم؛ باید بدانیم چه اشتباهی اتفاق افتاده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1706

به "نماینده مجلس انگلیس خواهان تحقیق درباره جنگ افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس انگلیس خواهان تحقیق درباره جنگ افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید