همکاری های نظامی کابل-پکن محور گفت وگوهای رئیس جمهور افغانستان و رئیس ستاد ارتش چین

به گزارش تور تایلند، رئیس ستاد ارتش چین و هیئت همراه وی در ملاقات با رئیس جمهور افغانستان پیرامون همکاری های نظامی کابل-پکن و مبارزه مشترک با تروریسم به بحث و گفتگو پرداختند.

همکاری های نظامی کابل-پکن محور گفت وگوهای رئیس جمهور افغانستان و رئیس ستاد ارتش چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای تور تایلند، ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه ای بیان کرد: ژنرال فن فیگو رئیس ستاد ارتش چین و هیئت همراه وی در سفری به کابل با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان ملاقات و گفت وگو کردند.

فیگو در این ملاقات که در ارگ ریاست جمهوری افغانستان انجام شد گفت: روابط افغانستان و چین بر اساس مناسبات محبت آمیز پایدار است و مردم چین هنوز هم از فعالیت اشرف غنی در بانک دنیای و تأمین و تطبیق پروژه های آبیاری در بخش های مختلف چین یادآوری و قدردانی می نمایند.

وی اضافه نمود: چین کوشش ها و اقدامات حکومت افغانستان را در زمینه های گسترش روابط با کشورهای دنیا، تأمین صلح و مبارزه با تروریسم ستایش می کند

رئیس ستاد ارتش چین در ادامه به نمایندگی از دولت پکن متعهد به همکاری با افغانستان در زمینه های مختلف شد.

وی اذعان داشت: چین علاوه بر همکاری در عرصه های توسعه ای و اقتصادی با حکومت افغانستان در بخش نظامی، 480 میلیون ین یاری اقتصادی نیز به این کشور خواهد نمود.

فن فیگو به نمایندگی از چین از ارائه طرح اشرف غنی در کنفرانس شانگهای بخاطر مبارزه با تروریسم و جلب همکاری کشورهای منطقه، حمایت نمود و گفت: چین در تابستان سال آینده بخاطر تطبیق این طرح نشست سران کشورهای منطقه را زمینه سازی خواهد نمود.

فیگو توضیح داد: موقعیت افغانستان به عنوان چهارراهی برای کمربند اقتصادی چین از ارزش حیاتی برخوردار است، اما تروریسم برای این کمربند اقتصادی تهدیدی بزرگ محسوب می گردد، از این جهت چین بر مبارزه علیه این پدیده تأکید می کند.

وی اضافه نمود: برای مبارزه مشترک با تروریسم باید بر اساس چارچوب چهار جانبه افغانستان، تاجکستان، چین و پاکستان عمل گردد و بر همکاری و تبادل اطلاعات میان این چهار کشور تأکید گردد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در ادامه این ملاقات اذعان داشت: افغانستان برای تحیکم و گسترش روابط محبت آمیز با چین کوشش می کند.

وی گفت: تروریسم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای چین، منطقه و تمام دنیا یک تهدید جدی است.

اشرف غنی تأکید کرد: تروریستها پس از فراگیری آموزش های نظامی در کشورهای منطقه به افغانستان می آیند که سال گذشته با هدف برهم زدن امنیت در ولایتهای شمال شرقی این کشور دست به انجام فعالیتها و حملات تروریستی زدند.

در ادامه رئیس جمهور افغانستان از حمایت رئیس جمهور چین از طرح مبارزه علیه تروریسم و جلب همکاری کشورهای منطقه که در کنفرانس شانگهای مطرح گشت و همچنان زمینه سازی برگزاری نشست سران کشورهای منطقه بخاطر تطبیق این طرح، قدردانی کرد.

محمد اشرف غنی طرح کشورهای افغانستان، تاجکستان، چین و پاکستان را بخاطر مبارزه مشترک با تروریسم مفید دانست و توضیح داد:این مبارزه باید در یک روش واضح و بدون تفکیک تروریست خوب وبد صورت گیرد و با تمام گروه های تروریستی یک نوع برخورد صورت گیرد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 155

به "همکاری های نظامی کابل-پکن محور گفت وگوهای رئیس جمهور افغانستان و رئیس ستاد ارتش چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های نظامی کابل-پکن محور گفت وگوهای رئیس جمهور افغانستان و رئیس ستاد ارتش چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید