وعده نو وزیر جهادکشاورزی درباره بازار برنج

به گزارش تور تایلند، وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه برای تامین میوه روز های عید و ماه مبارک رمضان از آبان ستادی را تشکیل داده ایم، گفت: برنامه ریزی ها و ذخیره سازی لازم صورت گرفته است بنابراین هیچ دغدغه ای در این زمینه نداریم.

وعده نو وزیر جهادکشاورزی درباره بازار برنج

به گزارش فارس، سیدجواد ساداتی نژاد در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه در طول پنج سال گذشته تا به امروز تا به امروز هیچ سالی میزان ذخیره میوه ها به میزان اکنون نبوده است، افزود: یکی از اتفاقاتی که در دولت سیزدهم افتاد این بود که ذخایر را تقویت کردیم.

وی با بیان اینکه در عید سال جاری توزیع هوشمند میوه را خواهیم داشت، افزود: کوشش می کنیم تا 50 درصد میوه را به صورت هوشمند توزیع کنیم.

خشکسالی دلیل افزایش قیمت برنج

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه درنیمی از استان های کشور، توزیع هوشمند انجام می گردد، گفت: در بحث برنج نیز شرکت بازرگانی دولتی حدود صدهزار تن برنج خارجی را وارد بازار خواهد نمود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: به دلیل خشکسالی که داشتیم و به دلیل افزایش تقاضا در برنج ایرانی افزایش قیمت داشتیم، اما در سال آینده امیدواریم در این زمینه وضع خوبی داشته باشیم.

وی گفت: با توزیع هوشمند برنج خارجی، از اواخر این هفته یا هفته آینده، مردم اثر این توزیع را خواهند دید.

ساداتی نژاد افزود: در حوزه گوشت هم کوشش می کنیم ثبات کاملی وجود داشته باشد و هموطنان دغدغه ای در حوزه مربوط به محصولات کشاورزی و غذا نداشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان گفت: نرخ تضمینی گندم 7500 تومان معین شده است و این نرخ به وسیله شورای قیمت گذاری که کشاورزان هم در آن عضویت دارند معین شده است.

واردات بیش از 7 میلیون تن گندم

وی افزود: سال جاری به دلیل خشکسالی و برای تامین ذخایر، بیش از هفت میلیون تن واردات گندم داشتیم و امیدواریم در سال آینده در بحث گندم شرایط خوبی را داشته باشیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه حوزه کشاورزی به سرمایه گذاری احتیاج دارد از سرمایه گذاران خواست در حوزه صنایع تکمیلی و زنجیره ارزش به کشاورزان کشورمان یاری نمایند.

وزیر جهاد کشاورزی بعلاوه از همه کشاورزان تشکر کرد که غیرتمندانه برای تامین غذا و امنیت غذایی کشورمان کوشش می نمایند و فراوری نماینده قدرت برای جمهوری اسلامی ایران هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2058

به "وعده نو وزیر جهادکشاورزی درباره بازار برنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده نو وزیر جهادکشاورزی درباره بازار برنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید