چاک شومر: استیضاح ترامپ را به تعویق نمی اندازیم

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چاک شومر رئیس اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا امروز و مقارن با شروع دومین استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهور پیشن این کشور اظهار داشت: استیضاح ترامپ را به تعویق نمی اندازیم.

چاک شومر: استیضاح ترامپ را به تعویق نمی اندازیم

رئیس اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا امروز در این باره گفت: معتقدم که مدیران (محاکمه امروزِ ترامپ) پرونده بسیار محکمی را ارایه خواهند کرد. بعضی از موارد اتهامی نیز جدید هستند.

وی در کنفرانس مطبوعاتی در این باره اضافه نمود: بر این اساس، استیضاح ترامپ را به دلیل کرونا و مسائل آن به تعویق نمی اندازیم. وفتی که چنین اتهامات جدی وجود دارد، گذشتن از آن، اتحاد به همراه نمی آورد.

این در حالیست که هم حزبی های ترامپ به بهانه آسیب به اتحاد در میان آمریکایی ها خواهان لغو محاکمه ترامپ شده بودند.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش اعلام کردند که استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا خلاف قانون اساسی این کشور نیست.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا ادعای جمهوریخواهان درباره اینکه استیضاح ترامپ خلاف قانون اساسی این کشور است را رد کردند.

در گزارش خلاصه ای درباره جلسه محاکمه ترامپ در مجلس سنا که توسط دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شد، آمده بود: پس از ماه ها انتشار دروغ عظیم توسط وی در مورد پیروزی در انتخابات 2020، این دروغ ها به حوادث ششم ژانویه منجر شد که طی آن ترامپ اقدام به فراخوان و تجمع طرفدارانش نموده و آنها را تحریک به حمله به کنگره کرد که این حملات به بهای زندگی 3 افسر پلیس و 4 نفر دیگر تمام شد. مسئولیت ترامپ برای آشوب شرورانه 6 ژانویه غیر قابل تصور است. در هیچ جای قانون اساسی این اجازه به رئیس جمهور داده نشده که در هفته های پایانی که در قدرت حضور دارد، اقدام به سازماندهی کودتا و تحریک آشوب مسلحانه کند.

لازم به ذکر است که قرار است جلسه محاکمه ترامپ به اتهام تشویق به حمله به کنگره این کشور در ششم ژانویه امسال میلادی (17 دی ماه) تا ساعاتی دیگر در مجلس سنا برگزار گردد.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح می گردد.

او پیشتر در پرونده موسوم به اوکراین گیت به سوءاستفاده از قدرت برای اعمال فشار بر رئیس جمهور یک کشور خارجی با هدف سندسازی علیه جو بایدن متهم شده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست پیشتر اعلام نموده بود که مقامات فدرال آمریکا 2 زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در 6 ژانویه 2021 بازداشت کردند.

بنابر گزارش اف بی آی، بانکرافت در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال نموده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم، اما او را پیدا نکردیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1539

به "چاک شومر: استیضاح ترامپ را به تعویق نمی اندازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاک شومر: استیضاح ترامپ را به تعویق نمی اندازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید