چین سخنان معاون نخست وزیر ژاپن درباره تایوان را محکوم کرد

به گزارش تور تایلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز چهارشنبه اظهارات معاون نخست وزیر ژاپن درباره تایوان را محکوم کرد.

چین سخنان معاون نخست وزیر ژاپن درباره تایوان را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مورد سخنان تارو آسو (Taro Aso) گفت که اظهارات این مقام ژاپنی به اساس سیاسی روابط چین و ژاپن لطمه می زند.

ژائو لیجیان در این باره افزود: احدی نباید عزم راسخ، اراده محکم و توان سهمگین مردم چین در قبال حق حاکمیت ملی را دستکم بگیرد.

تارو آسو معاون نخست وزیر ژاپن پیشتر در سخنانی با نقض منشور ملل متحد در لزوم پرهیز از دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل گفته بود که توکیو و واشنگتن در صورت بروز مشکل اساسی باید با یکدیگر از تایوان دفاع کنند!

معاون نخست وزیر ژاپن در ادامه ادعا کرد که حمله احتمالی چین به تایوان می تواند به نام یک تهدید برای بقای ژاپن تلقی شود و این چیزی است که به ژاپن اجازه استفاده از حق دفاع از خود را می دهد!

وی در این باره افزود: ما باید در مورد موقعیت های مختلف مانند عدم عبور از تنگه تایوان فکر کنیم. گفتن این مسئله که کدام تهدید موجودیتی است سخت است؛ اما مطلوب ترین راه این است که طرفین درگیر از طریق گفتگوهای مستقیم به یک راهکار صلح آمیز برسند.

به گزارش خبرنگاران، چین همواره به آمریکا و متحدانش درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چینِ واحد که مستلزم عدم تحریک جریان های جدایی طلب منطقه ها تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

با این وجود، آمریکا با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت یابی چین، دست به اقداماتی می زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را هم افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1768

به "چین سخنان معاون نخست وزیر ژاپن درباره تایوان را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین سخنان معاون نخست وزیر ژاپن درباره تایوان را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید