گزارش نهایی هواپیمای اوکراینی تا سرانجام سال منتشر خواهد شد

به گزارش تور تایلند، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سه کشور دخیل در سانحه هواپیمای اوکراینی، نظر کارشناسی خود را درخصوص گزارش تیم آنالیز سانحه داده اند و این گزارش تا خاتمه سال برای اطلاع عموم منتشر خواهد شد.

گزارش نهایی هواپیمای اوکراینی تا سرانجام سال منتشر خواهد شد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه دیروز در نشست خبری اضافه کرد: براساس ضمیمه شماره 13 کنوانسیون شیکاگو، ایران گزارش خود را به چهار کشور دخیل در سانحه اعلام نموده است و این کشور ها 60 روز فرصت دارند تا نظرات فنی خود را به تیم آنالیز سانحه هوایی اعلام نمایند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون سه کشور از چهار کشور دخیل در سانحه، گزارش فنی خود را به ما اعلام نموده اند و زمان 60 روزه تا نهم اسفند به سرانجام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: تا نهم اسفند منتظر گزارش کشور چهارم خواهیم ماند و اگر نظری از این کشور دریافت نشود، تیم آنالیز سانحه هوایی، گزارش خود را تا سرانجام امسال برای عموم مردم منتشر خواهد نمود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد ساخت هواپیمای یکصد نفره گفت: ساخت این هواپیما در مرحله مطالعات است و پیشرفت خوبی داشته ایم و شرکت های بزرگی در زمینه ساخت موتور هواپیما کار می نمایند که امیدواریم گزارش موفقیت در ساخت این هواپیما را بزودی به مردم بدهیم.

دهقانی زنگنه درخصوص فروش بلیت پرواز ها در ایام نوروز هم گفت: از همه شرکت های هواپیمایی خواسته شده با حداکثر ظرفیت، توان خود را در خدمت سفر های نوروزی قرار دهند و همه شرکت ها باید برای توان عملیاتی و ساعت پرواز های خود، ناوگان آماده به خدمت داشته باشند.

وی اضافه کرد: همه شرکت ها مکلفند هواپیمای بک آپ داشته باشند تا در موارد اضطراری و نقص فنی، نسبت به جابجایی هواپیما و رساندن مسافران اقدام نمایند.

دهقانی زنگنه گفت: به شرکت ها ابلاغ شده پرواز ها را نباید ابطال نمایند و هیچ شرکتی حق ندارد قبل از اخذ مجوز پرواز، اقدام به فروش بلیت کند و معاونت هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری هم مکلف شده نسبت به برخورد با سایت ها و دفاتر متخلف که بلیت ها را بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسانند اقدام نموده و این سایت ها را به دستگاه قضایی معرفی کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1536

به "گزارش نهایی هواپیمای اوکراینی تا سرانجام سال منتشر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نهایی هواپیمای اوکراینی تا سرانجام سال منتشر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید