آموزش ساخت 6 جعبه کادو روز مادر و روز زن با تصاویر مرحله ای

به گزارش تور تایلند، ساخت جعبه کادو روز مادر و قرار دادن چند کاردستی و هدیه زیبا در آن می تواند مادرتان را بیشتر از هر کادوی دیگری در روز مادر شگفت زده کند. اگر در فکر ساخت جعبه کادو روز مادر هستید و دوست دارید سال جاری هدیه روز مادر را در باکس هدیه دست ساز قرار دهید، ما ایده های جذابی برای شما داریم. در این مقاله از سرویس در می توانید با چند روش ساخت جعبه کادو روز مادر و روز زن و بعلاوه تزیین باکس هدیه روز مادر آشنا شوید.

آموزش ساخت 6 جعبه کادو روز مادر و روز زن با تصاویر مرحله ای

آموزش ساخت جعبه کادو روز مادر به صورت مخروطی

اگر برای مادران هدیه ای با میزان کوچک خریداری نموده اید پس بهتر است یک باکس جمع شونده و مخروطی برای آن آماده کنید. درست کردن این باکس بسیار راحت است. برای ساخت جعبه کادو برای هدیه روز مادر به صورت مخروطی باید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول؛ آماده کردن الگو

در اولین مرحله از آموزش ساخت جعبه کادو روز مادر به صورت مخروطی باید الگوی باکس را مطابق با عکس روی یک تکه کاغذ بکشید و یا روی یک کاغذ با میزان مد نظرتان پرینت کنید.

مرحله دوم؛ برش دادن مقوا طبق الگو

بعد از آماده شدن الگو، باید آن را روی مقوای مورد نظرتان قرار دهید و آن را درست مطابق با الگو روی مقوا ترسیم کنید. بهتر است همه خطوط را با خط کش بکشید تا کاملاً صاف و یک میزان باشند.

مرحله سوم؛ آماده کردن باکس

بعد از این که الگو را روی مقوای مورد نظر پیاده کردید، باید با یاری یک خط کش فلزی همه خطوط را تا کنید. سپس با یاری دستگاه پانچ و یا هر چیزی که در دسترس دارید 4 قسمت بالای باکس را سوراخ کنید. حال هدیه مورد نظرتان را داخل باکش قرار دهید و جعبه کادو را به شکل مخروطی جمع کنید و بعد از رد کردن روبان از سوراخ ها، آن را با پاپیون ببندید.

آموزش ساخت جعبه کادو روز مادر به صورت مربعی

جعبه کادو روز مادر به صورت مربعی یکی دیگر از کاربردی ترین انواع جعبه کادو است که می توانید آن را در میزان های مختلف آماده کنید. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن جعبه کادو روز مادر به صورت مربعی آشنا شوید.

مرحله اول؛ بریدن الگو روی مقوا

در اولین مرحله از آموزش ساخت جعبه کادو روز مادر به صورت مربعی باید الگوی مورد نظر را پرینت کنید و یا روی کاغذ بکشید. سپس الگو را روی مقوای مورد نظر قرار دهید و بعد از کشیدن طرح روی مقوا آن را با دقت برش دهید.

مرحله دوم؛ تا کردن و چسباندن جعبه کادو

بعد از این که طرح را روی مقوا کشیدید، باید روی خطوط آن با خط کش خط تا ایجاد کنید. سپس باکس را جمع کنید و برای محکم شدن آن در بخش های مختلف باکس از چسب بهره ببرید.

مرحله سوم؛ تزیین کردن باکس

در این مرحله از روش ساخت جعبه کادو برای روز مادر باید یک روبان را به صورت حلقه ای روی باکس بچسبانید. سپس یک مروارید یا دکمه را قسمت بدنه باکس و زیر روبان بچسبانید تا به روبان به راحتی داخل دکمه یا مروارید قرار بگیرد و درب باکس بسته گردد. برای تزیین روی باکس نیز می توانید با استفاده از حریر یک گل درست کنید و مطابق با عکس روی بچسبانید.

آموزش ساخت جعبه کادو روز مادر به شکل کیک

اگر در فکر ساخت جعبه کادو روز مادر به صورت خلاقانه ای هستید، می توانید این باکس استوانه ای شکل را درست کنید و به سادگی آن را شبیه به کیک تولد تزیین کنید.

مرحله اول؛ آماده کردن باکس

برای درست کردن این باکس ابتدا باید با 2 دایره با 2 تا 3 سانتی متر تفاوت در میزان روی مقوا رسم کنید و آن ها را برش دهید. سپس برای بدنه باکس 2 مستطیل با میزان دور دایره ها رسم کنید. مستطیلی که برای درب باکس استفاده می گردد را کمی کوتاه تر از مستطیل بدنه باکس بگیرید.

سپس دو طرف مستطیل را به هم بچسبانید تا حالت رول گردد. حالا مستطیل بزرگ را روی دایره بزرگ تر قرار دهید و با چسب تفنگی یا حرارتی آن را بچسبانید. اگر میزان دایره بزرگ تر بود دور آن را ببرید و همین کار را برای درب باکس نیز تکرار کنید.

مرحله دوم؛ تزیین باکس

بعد از این که بدنه و درب باکس را آماده کردید، احتیاج به مقداری روبان کاغذی دارید. اگر به روبان کاغذی دسترسی ندارید می توانید کاغذ رنگی را به صورت نواری برش دهید و سپس روی نوار یا روبان را به حالت ریش ریش درآورید.

روبان های ریش ریش شده را دور باکس بچسبانید و سپس چند عدد شمع یا نی به عنوان شمع روی باکس بچسبانید. باکس کیکی شما آماده است. می توانید را داخل این باکس قرار دهید و آن را به مادرتان هدیه دهید.

ساخت جعبه کادو برای هدیه روز مادر در میزان کوچک

در این بخش می توانید با یکی دیگر از روش های ساخت جعبه کادو برای هدیه روز مادر آشنا شوید. برای تهیه این باکس کوچک ابتدا باید الگوی مورد نظر را روی کاغذ بکشید و آن را روی مقوای مورد نظرتان پیاده کنید.

سپس دور الگو را برش دهید و روی خطوط با یاری خط کش خط تا ایجاد کنید. در نهایت باکس را در بخش هایی که در تصویر تعیین شده چسب بزنید و یک سمت آن را برای قرار دادن هدیه یا شکلات باز بگذارید.

در پایان می توانید یک کارت زیبا، نقاشی یا گل کاغذی درست کنید و روی باکس بچسبانید و داخل باکس را با شکلات یا یک هدیه کوچک پر کنید و آن را در روز مادر به مادرتان هدیه دهید.

تزیین جعبه کادو ساده با گل های کاغذی برای روز مادر

بعد از درست کردن باکس مهم ترین نکته ای که موجب مجذوب نماینده تر شدن هدیه شما می گردد، تزیین باکس است. برای تزیین باکس های ساده می توانید از گل های کاغذی بهره ببرید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول؛ بریدن دایره ها

در اولین مرحله از تزیین جعبه کادو ساده با گل کاغذی باید با استفاده از پرگار چند دایره نسبتاً بزرگ روی کاغذ رنگی بکشید. سپس دور دایره ها را برش دهید. هر دایره را به صورت مارپیچی به سمت داخل ببرید.

مرحله دوم؛ آماده کردن گل های کاغذی

بعد از این که دایره ها را به صورت مارپیچی بریدید، از قسمت وسط دایره یعنی کوچک ترین بخش آن آغاز به لول کردن کاغذ کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا به قسمت نهایی کاغذ برسید. در پایان کاغذ را بچسبانید را گل کاغذی شما باز نگردد.

این کار را برای دایره های دیگر نیز انجام دهید تا در نهایت چند گل با میزان های مختلف داشته باشید. سپس این گل های کاغذی را روی باکس های ساده بچسبانید تا جلوه زیباتری پیدا نمایند.

استفاده از شیشه مربا به عنوان باکس برای روز مادر

اگر در فکر یک ایده جالب و راحت برای قرار دادن هدیه روز مادر هستید می توانید به جای ساخت جعبه کادو برای هدیه روز مادر از شیشه مربا بهره ببرید. برای این کار می توانید سطح شیشه را با استفاده از کاموا و کنف بپوشانید. باید از لبه شیشه آغاز به چسباندن کاموا کنید و آن را دور تا دور شیشه بچسبانید.

برای تزیین شیشه می توانید از کامواهای رنگی بهره ببرید و بعد از اتمام کار چند گل کاغذی یا مصنوعی روی آن بچسبانید. سپس داخل این شیشه را با پوشال های رنگی، شکلات و هر هدیه دیگری که دوست دارید پر کنید.

سوالات متداول

چگونه یک جعبه را کادو کنیم؟

برای ساخت جعبه کادو برای هدیه روز مادر شما تنها به یک الگو، مقداری مقوا و کمی روبان چسب و قیچی احتیاج دارید. برای این کار باید الگو را روی مقوا قرار دهید و برش دهید. سپس آن را طبق دستورالعمل بچسبانید و در نهایت با مقداری روبان و یا با استفاده از گل کاغذی تزیین کنید.

در آموزش سخت جعبه کادو رو مادر با وسایل دورریختنی از چه چیزهایی می توان استفاده کرد؟

به عنوان آموزش ساخت جعبه کادو برای روز مادر با لوازم دورریختنی می توانید از مقوا، روبان، دکمه و شیشه مربا بهره ببرید. سپس با استفاده از کاغذ رنگی، کاموا یا پارچه جعبه کادو را تزیین کنید.

منابع: deavita، diys، diys

منبع: افق کوروش
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 2216

به "آموزش ساخت 6 جعبه کادو روز مادر و روز زن با تصاویر مرحله ای" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش ساخت 6 جعبه کادو روز مادر و روز زن با تصاویر مرحله ای" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت 6 جعبه کادو روز مادر و روز زن با تصاویر مرحله ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید