اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت و بازسازی دژ رشکان ری

به گزارش تور تایلند، رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ری گفت: با اختصاص یک میلیارد و 250 میلیون ریال از اعتبارات ملی و استانی، پروژه بازسازی، حفاظت و ساماندهی اثر ثبت ملی دژ رشکان در سال 99 انجام می گردد.

اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت و بازسازی دژ رشکان ری

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی تهران، امیر مسیب رحیمزاده امروز دوشنبه 26 خرداد ماه 99 گفت: توضیح خدمات این پروژه، شامل محوطه سازی، تعمیر بازسازی راستا دسترسی و زیرساخت های گردشگری و بازسازی اضطراری برج ضلع غربی و شرقی است.

او اضافه کرد: این اثر تاریخی از آثار فاخر دوره اشکانی تا اوایل دوره اسلامی در شهرستان ری است که تکمیل زیرساخت گردشگری آن می تواند موجب بهبود ارائه خدمات به بازدیدکنندگان و توسعه گردشگری در این شهرستان گردد.

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی ری مطرح نمود: دژ تاریخی رشکان در بافت شهری و در نزدیکی مجموعه تاریخی چشمه علی، برج طغرل، برج نقاره خانه و شیخ صدوق واقع شده است که می تواند به یک راستا گردشگری فرهنگی از دوره پیش از تاریخ تا دوره معاصر تبدیل گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-thailand.ir شناسه مطلب: 1003

به "اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت و بازسازی دژ رشکان ری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت و بازسازی دژ رشکان ری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید